Metody przedłużania rzęs, które warto znać. Sprawdź, jak uzyskać długie i podkręcone rzęsy na dłużej!

Wiele kobiet każdego dnia spędza długi czas przed lustrem, aby uzyskać nienaganny wygląd. Oczy to strefy twarzy, na które zwracamy szczególną uwagę w kontaktach międzyludzkich. Dlatego też tak ważna jest ich prawidłowa oprawa. Pomocne w tym są różnego rodzaju zabiegi, takie jak stylizacja brwi czy rzęs, a nawet makijaż permanentny. Dzisiejsze salony kosmetyczne oferują szeroką gamę zabiegów, dzięki którym na dłużej możemy zapomnieć o codziennym makijażu. Jednym z nich jest zabieg przedłużania rzęs.

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Jest to zabieg polegający na doczepieniu sztucznych rzęs to naturalnych włosków. Różni się on od doklejania sztucznych rzęs na całej linii powiek, ponieważ daje znacznie bardziej naturalne efekty. Zależnie od wybranej metody, w trakcie zabiegu stylistka dokleja jedną, dwie lub kilka sztucznych rzęs do jednego, naturalnego włoska. Rozróżnia się kilka metod przedłużania rzęs, a do najpopularniejszych należy metoda 1:1.

Metody przedłużania rzęs – czym się różnią?

Jak już wspomnieliśmy, najpopularniejsza technika przedłużania rzęs to metoda 1:1, którą znajdziemy niemalże w każdej ofercie salonów w swoim mieście. Pozostałe metody, to mają na celu już nie tylko przedłużenie, ale także zagęszczenie rzęs, o czym więcej możecie przeczytać w innym poradniku na stronie http://www.twardyszparag.pl/jaka-jest-najlepsza-metoda-na-przedluzanie-i-zageszczanie-rzes/. Zatem do metod przedłużania rzęs zalicza się techniki:

  • 1:1,
  • 2D, czyli metoda 2:1,
  • 3D, czyli metoda 3:1,
  • 4D, czyli 4:1.

Co to znaczy?

W najprostszym tłumaczeniu oznaczenia 1:1, 2:1, 3:1 czy 4:1 to ilość sztucznych włosków doklejana do jednej naturalnej rzęsy. Zatem w metodzie 1:1, która jest najpopularniejszym zabiegiem i najczęściej wybieranym, stylistka dokleja jedną sztuczną rzęsę do każdej naturalnej. W ten sposób uzyskujemy efekt wydłużenia, podkręcenia oraz delikatnego zagęszczenia rzęs, który ponadto wygląda w pełni naturalnie.

W metodzie 2:1 doklejane są dwie sztuczne rzęsy. Tutaj pierwszy sztuczny włosek doczepiany jest identycznie, jak w metodzie 1:1, czyli bezpośrednio do naturalnej rzęsy, nie dotykając skóry. Natomiast drugi mocuje się już przy skórze powieki. Podobnie odbywa się to przy kolejnych metodach, analogicznie doczepiając po 3 lub 4 sztuczne włoski na jedną rzęsę.

Jak dobrać dla siebie najlepszą metodę?

Tutaj niezbędne jest doświadczenie stylistki. To ona powinna podpowiedzieć, która z metod będzie dla Ciebie najlepsza. Po analizie stanu zdrowia rzęs oraz ustaleniu oczekiwanego efektu dobierze metodę idealną. Niezwykle ważne jest więc, aby wybrać sprawdzony salon, który możesz znaleźć dzięki opiniom dostępnym na https://www.moment.pl/rzesy/poznan. Doświadczenie i wiedza kosmetyczki gra tutaj pierwsze skrzypce, ponieważ od niej zależy czy efekt będzie naturalny, czy przesycony oraz jak długotrwałe będą jego skutki. Ważne jest także, aby dobrać rodzaje rzęs, by nie powodowały uczuleń i nie przyniosły negatywnych skutków.

Podsumowując, kiedy decydujesz się na zabieg, zawsze sprawdź opinie salonu, dowiedz się szczegółów na temat zabiegu i w razie wątpliwości, pytaj kosmetyczkę o wszystko. Jej obowiązkiem jest udzielić Ci szczegółowych i wyczerpujących odpowiedzi oraz pomóc w doborze najlepszej metody.