Wszechstronne zastosowanie windy dekarskiej

Jednym z urządzeń służących do konserwacji i prac budowlanych jest winda dekarska. Ten wszechstronny sprzęt wykorzystuje się do wznoszenia budynków i masztów oraz renowacji dachów. Dzięki wyciągom możliwy jest szybki oraz wygodny transport materiałów budowlanych.

Czym jest winda dekarska?

Winda dekarska to urządzenie o szerokim zastosowaniu. Służy do wznoszenia budynków i wspomaga prace konserwacyjne. Dzięki niej przenoszenie ciężkich materiałów jest szybkie i bezwysiłkowe. Urządzenie jest dostępne w wersji z silnikiem elektrycznym lub spalinowym, co wpływa na jego szybszą i efektywniejszą pracę. Oprócz dużej oszczędności czasu, windy dekarskie wyróżnia jeszcze prostota obsługi.

Windy dekarskie umożliwiają nie tylko sprawny transport pokryć dachowych oraz pozostałych elementów budowlanych, ale również optymalizują koszty firmy. Inwestycja zwróci się bardzo szybko, ponieważ praca z urządzeniem jest znacznie sprawniejsza. Windy dekarskie gwarantują większe bezpieczeństwo pracowników, którzy pracują z dowolnym materiałem na wysokościach.

Rodzaje wyciągów budowlanych

Istnieją różne rodzaje wind dekarskich. Dzięki swojej budowie mogą doskonale dopasowywać się do każdego kształtu dachu oraz umożliwiają pracę na rusztowaniu.

Jednym z urządzeń przeznaczonych dla początkujących jest winda dekarska Toplift marki Böcker w trzech wersjach. Różni je wartość ładowności, prędkości podnoszenia oraz średnica liny. Wersja Basic posiada maksymalny udźwig o wartości 150 kg, ładowność modelu Highspeed to 230 kg, a Standard to 250 kg. Winda dekarska Toplift w wersji Basic jest lekka, co pozwala na jej szybki i łatwy montaż. Poza tym silnik urządzenia posiada blokadę, dzięki czemu winda zapewnia duże bezpieczeństwo w trakcie użytkowania.

Pochyła winda Junior HD

Kolejny sprzęt do przenoszenia różnych przyrządów to wyciąg pionowy Junior HD marki Böcker. Maksymalna wysokość podnoszenia sprzętu wynosi blisko 24 m, natomiast prędkość podnoszenia to 48 m/min. Pochyła winda Junior HD ma bardzo szerokie zastosowanie. Doskonale dopasowuje się do dowolnego kształtu dachu i umożliwia pracę na rusztowaniu.

Winda dekarska dla wymagających

Z kolei urządzeniem przeznaczonym do pracy z jeszcze cięższym i bardziej wymagającym ładunkiem wynoszącym około 270 kg jest winda Arriva HD.Sprzęt gwarantuje bardzo sprawne i szybkie przenoszenie ładunku oraz zapewnia wysuw wynoszący 36 metrów. Pracę z materiałem wynoszącym aż 300 kg zapewnia wyciąg do rusztowań HD-G. Każda z wind Bӧcker wyróżnia solidna konstrukcja i funkcjonalność. Dzięki dużej różnorodności sprzętów każdy inwestor dopasuje urządzenie do danego projektu.