Jak znaleźć dla siebie idealny biustonosz?

Określenie swojego rozmiaru to pierwszy krok, by dobrać idealny stanik.

Odpowiednio dobrany biustonosz to klucz do podkreślenia swojej sylwetki. Podtrzymuje on biust, modeluje dekolt i zapewnia komfort noszenia. Dokonanie dobrego wyboru pozwala zapomnieć o staniku w ciągu dnia: nie trzeba go poprawiać czy obawiać się o jego przesunięcie. Warto też postawić na wysoką jakość wykonania – to da nam gwarancję satysfakcji.

Jak dobrać idealny biustonosz?

Istotne w tym kontekście są pomiary, które pozwolą określić poszukiwany rozmiar. W pierwszej kolejności zmierzyć należy obwód pod biustem. Stajemy prosto i oddychamy swobodnie, a wokół ciała (poziomo i dokładnie pod biustem, ściśle, lecz nie ciasno) przekładamy centymetr. Rozmiary biustonoszy podawane są w odstępach pięciocentymetrowych. Jeżeli więc uzyskamy wynik np. 71 lub 72 cm, powinnyśmy zaokrąglić go do 70 cm, z kolei wyniki 73 lub 74 cm „podciągamy” do 75 cm.

Drugie obliczenie dotyczy obwodu w biuście. Mierzymy go w jego najszerszym miejscu, przykładając miarkę dość luźno, by nie deformować piersi. Centymetr położyć trzeba równo, poziomo tak względem pleców, jak i biustu. Na podstawie tego wyniku możemy już określić pożądaną wielkość miseczki: to różnica pomiędzy obwodem w biuście a obwodem pod biustem. Dla przykładu: wynik na poziomie 7-9 cm oznacza miseczkę AA, 9,5-11,5 cm – A, z kolei 14,5-16,5 cm – C.

W ten sposób uzyskujemy właściwy rozmiar biustonosza, na który składają się dwa elementy: liczba (obwód pod biustem podany w centymetrach) oraz litera (symbolizująca wielkość miseczki).

Rozmiar to nie wszystko!

Pamiętajmy jednak o tym, że biustonoszowa rozmiarówka może być nieco inna w odniesieniu do różnych producentów. Ponadto nasze ciało zmienia się, dlatego raz wymierzony rozmiar niekoniecznie zawsze będzie aktualny. Z tego powodu upatrzony stanik zawsze warto przymierzyć, by przekonać się, że jest on rzeczywiście dobrze dobrany.

Idealny biustonosz musi być dobrze dopasowany do ciała i nie może pozostawiać jakichkolwiek śladów ucisku na skórze. Powinien też przylegać do mostka, a jego przód oraz zapięcie powinny być na tej samej wysokości – pomoże w tym optymalna regulacja ramiączek. Zadaniem miseczek jest dokładne zebranie biustu – nie może on się wylewać, nie powinna znajdować się w nich również pusta przestrzeń. Fiszbiny też powinny być dopasowane do ciała, nie ugniatając i nie deformując go w żaden sposób.

Ważny jest też materiał, z którego biustonosz wykonano. Najwyższy komfort i wygodę gwarantują naturalne włókna Tencel, łączące w sobie cechy jedwabiu (delikatność), poliestru (wytrzymałość), lnu (schładzanie) i wełny (ocieplanie), a jednocześnie jeszcze bardziej chłonne niż bawełna. Te w swojej ofercie ma Felina biustonosze. Najnowsza kolekcja Felina Fashion proponuje staniki idealne: stabilnie podparte dzięki elastycznym fiszbinom i zachwycające doskonałym dopasowaniem. Ich lekko sportowy charakter przypadnie zaś do gustu wszystkim aktywnym kobietom!