Blond włosy – jak o nie dbać?

Blond włosy, niezależnie czy są farbowane czy naturalne, wymagają troskliwej pielęgnacji, aby pięknie błyszczeć i zachować zdrowy wygląd. Niezbędne produkty kosmetyczne do dbania o kosmyki to: szampon, odżywka, maska oraz mgiełka z filtrem UV. Do codziennego mycia czupryny najlepiej stosować linie kosmetyków przeznaczone specjalnie do pielęgnacji blond włosów, które oprócz odżywiania, chronią również ich złocisty kolor.

Szampony, odżywki i maski do włosów

Włosy blond są delikatne, dlatego do ich codziennej pielęgnacji najlepiej stosować szampony oraz lekkie odżywki i maski na bazie naturalnych składników bez dodatku alkoholu. Kolor kosmyków podkreślą kosmetyki na bazie wyciągu z rumianku lub cytryny, które w naturalny sposób lekko rozjaśniają ich barwę oraz nadają złotych refleksów. W pielęgnacji blond włosów sprawdzają się produkty marki Schwarzkopf. Firma ma w swojej ofercie specjalną linię kosmetyków przeznaczonych nie tylko do włosów blond, ale i ich poszczególnych odcieni, np. ciepłych lub zimnych. Formuła preparatów opiera się na cytrynianie magnezu, który wzmacnia od wewnątrz włókna kosmyków, powodując, że stają się one mocniejsze i gładkie w dotyku.

Ochronna mgiełka do włosów z filtrem UV

Blond włosy mają mniej melatoniny w porównaniu do brązowych czy czarnych, dlatego są bardziej podatne na zniszczenia spowodowane nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Aby zachować zdrowy i lśniący wygląd jasnego koloru włosów na co dzień, warto stosować specjalne mgiełki ochronne z filtrem UV, zwłaszcza latem lub przy dużym nasłonecznieniu. Kosmetyk wystarczy rozpylić na włosach i pozostawić do samoistnego wyschnięcia.

Na włosach pozbawionych blasku rewelacyjne efekty przynosi stosowanie rozświetlającej odżywki w spreju. Kosmetyk nie wymaga spłukiwania i stanowi ekspresowe serum nadające kosmykom świetlistego blasku oraz złocistych refleksów, przy jednoczesnej pielęgnacji i odżywianiu.

Płukanka do włosów blond

W pielęgnacji blond włosów sprawdzają się ziołowe płukanki, które można kupić gotowe w sklepie bądź wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy zaparzyć 3 torebki rumianku i przestudzonym naparem spłukać kosmyki, aż po same końce. Do ziołowych płukanek można dodać dziki bez, szałwię lub rozmaryn, które z łatwością dostaniemy w każdej drogerii online.

Pielęgnacja włosów blond – mycie i suszenie

Delikatne blond włosy najlepiej suszyć chłodnym nawiewem lub pozostawić do samoistnego wyschnięcia. Mokrych kosmyków nie należy trzeć ręcznikiem, a delikatnie wycisnąć dłońmi nadmiar wody. Prostownice, karbownice czy lokówki, jak w przypadku każdego rodzaju włosów, niszczą strukturę włosa, dlatego rozsądnie jest, w miarę możliwości, ograniczyć ich stosowanie. Nie należy spać w mokrych włosach. W czasie stylizacji kosmyków lepiej zrezygnować z ciasnych upięć, a stosować miękkie i luźne gumki lub spinki.