Czy majtki chłonne są lepsze od pieluchomajtek

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, z którym boryka się więcej kobiet niż mężczyzn. Przyczyny mogą być różne, ale niezależnie od nich warto zadbać o profilaktykę. Majtki chłonne to niezawodna ochrona przed przeciekaniem i nieprzyjemnym zapachem. Czy jednak majtki chłonne są lepsze od pieluchomajtek?

Zarówno majtki chłonne, jak i pieluchomajtki to popularne środki chłonne dla osób zmagających się z nietrzymaniem moczu. Komfortowa ochrona jest ważna nie tylko dla zachowania zdrowej skóry, ale przede wszystkim samopoczucia psychicznego i nabrania pewności siebie, którą przy problemie NTM większość pań traci.

Majtki chłonne czy pieluchomajtki? Na który produkt się zdecydować?

Majtki chłonne są zaliczane do rodzaju oddychającej bielizny chłonnej polecanej w przypadku nietrzymania moczu zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Chłonność tego typu bielizny dedykowana jest dla osób, u których inkontynencja (objaw polegający na niekontrolowanym wydalaniu moczu) występuje na lekkim i średnim poziomie nietrzymania moczu. Taka „bielizna” ma dodatkowo wskaźnik wilgotności. W jakim celu? Gdy konieczna jest już zmiana majtek chłonnych, to właśnie ten wskaźnik informuje o stopniu napełnienia, a co za tym idzie – konieczności wymiany środka zabezpieczającego.

Majtki chłonne zakłada się jak zwykłą bieliznę i poleca osobom aktywnym. Dedykowane są również osobom z chorobą Alzheimera lub demencją starczą, ponieważ nie wywołują dyskomfortu związanego ze zmianą ich codziennych nawyków. Majtki chłonne TENA na nietrzymanie moczu są dostępne w różnych rozmiarach i poziomach chłonności. Można je dowolnie łączyć i w zależności od okazji dopasować do stylizacji. Dopasowują się też do ciała, aby zapewnić pewność i stuprocentowy komfort użytkowania.

Majtki chłonne są znacznie bardziej dyskretne, bowiem pieluchomajtki są zdecydowanie grubsze i wyposażone dodatkowo w pas biodrowy lub samoprzylepne rzepy. Ten rodzaj zabezpieczenia higienicznego przed przeciekaniem zapewnia bardzo wysoki stopień chłonności oraz ułatwia zakładanie ich przez osoby trzecie. Dlatego produkt jest polecany osobom o ograniczonej aktywności, obłożnie chorym, leżącym lub w podeszłym wieku. Nie oznacza to jednak, że są mniej wygodne niż majtki chłonne. Komfort noszącego zależy od odpowiedniego dobrania rozmiaru.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru majtek czy pieluch. Jak to zrobić? Po prostu przed zakupem trzeba zmierzyć obwód bioder osoby, która będzie je nosić. Na podstawie wymiaru dobieramy rozmiar – od XS do XL (zgodnie z tabelą znajdującą się na opakowaniu środków chłonnych). Gdy majtki chłonne lub pieluchy dla dorosłych zostaną źle dobrane, np. nie będą optymalnie przylegać do ciała, to mogą się przemieszczać i nie zapewnią wówczas dostatecznej ochrony przed przeciekaniem.

Pamiętajmy, nie ma lepszego wyboru środków chłonnych, jest tylko lepszy wybór indywidualny, zależny od stopnia nietrzymania moczu, wieku, ewentualnego dodatkowego schorzenia. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego rozmiaru majtek, pieluch bądź pieluchomajtek.