Jak ciekawie spędzić sylwestra w domu – garść pomysłów dla każdego

W tym roku być może będziesz miał ochotę na mniej huczną zabawę niż rok temu. A przecież domówka to też doskonały pomysł. Szczególnie taka spędzona w zgranym gronie z luźną atmosferą, pysznym jedzeniem, bez zadęcia i różnymi atrakcjami.

Co potrzebujesz, aby sylwester w domu okazał się super imprezą?  Garstka przyjaciół, dobre potrawy, zestaw gier i wyborne drinki to tak naprawdę wszystko, czego potrzeba. W takiej kameralnej atmosferze inaczej będziesz przeżywać ten wieczór. A jak sprawić, by był wyjątkowy?

Przygotuj przekąski

Od nich często zależy powodzenie całego sylwestra. Dobre jedzenie to często klucz do udanej imprezy. Postaraj się o przekąski, które nie będą zajmowały dużo miejsca i które będzie można szybko zjeść. Mowa tu o przystawkach, które nie wymaga talerzy, widelców, noży i całego zamieszania. To proste, dobre i sycące jedzenie.

Co możesz podać? Choćby deskę serów i wędlin, owoce i warzywa, które goście będą mogli maczać w różnego typu dipach, a do tego kabanosy oraz pieczywo. Oprócz takich suchych przekąsek Twoi goście skuszą się z pewnością na sałatki, więc również rozważ ich przygotowanie.

Gry i zabawy dla każdego

Chcesz wypaść dobrze jako gospodarz imprezy sylwestrowej? Przygotuj gry i zabawy na sylwestra, które wszystkim przypadną do gustu. Mogą to być kalambury, czyli odgadywanie uprzednio przygotowanych tytułów filmów, postaci czy zwierząt. Taką grę przygotujesz bez problemu samodzielnie i będzie to małe wyzwanie, albo skorzystasz z gotowych propozycji i kupisz grę z kalamburami w sklepie.

Dla singla

Spędzasz sylwestra samemu? Taki samotny wieczór może być szansą na nadrobienie filmów, obejrzenie maratonu serialowego w spokojnej i odprężającej atmosferze. Wybierz klasyczne pozycje lub kompletne nowości. Pomysłów na wieczór spędzony poz znakiem filmowym jest sporo.

Jeśli uwielbiasz książki, to nastaw muzykę ulubionego wykonawcy i zanurz się na spokojnie w lekturze ulubionego pisarza. Do tego lampka dobrego wina i plan gotowy.

Sylwester we dwoje

Wspólny sylwestrowy relaks urozmaicisz różnorodnymi czynnościami. Może być to długa wspólna kąpiel w romantycznym otoczeniu zapalonych z tej okazji świec. Ten moment odprężenia będzie idealny jako tło do podsumowania mijającego roku i zaplanowaniu wspólnych aktywności na następne 12 miesięcy. Po takiej relaksującej kąpieli zaproponuj obejrzenie dwóch filmów: jednego ze swojej listy, a drugiego z listy partnera. Ten słodki kompromis na pewno wprowadzi doskonałą atmosferę podczas tego sylwestra spędzonego razem.

Sylwester dla najmłodszych

Podczas tego szczególnego wieczoru nie możesz zapomnieć o milusińskich. Im przecież również należy się coś specjalnego. Zaproponuj przebierany wieczór i tańce do muzyki. Takie przebranie może być standardowe, ale może mieć również totalnie szalony charakter. Baw się z dziećmi na całego!