Jak przetrzymywać wędliny i sery w sklepie spożywczym?

Wyroby mięsne lub mleczne to podstawa w placówkach sprzedażowych. Każdy właściciel tego typu miejsca wie, iż potrzebuje odpowiedniego sprzętu do przetrzymywania tego typu produktów. Nie wątpliwie przydatne będą w takim wypadku lady chłodnicze. Artykuł ten w całości będzie poświęcony tego typu rozwiązaniom.

Zadania stawiane przed ladami chłodniczymi.

Lady chłodnicze tak naprawdę w placówkach sprzedażowych spełniają trzy funkcję. Przede wszystkim wykorzystuje się je do krótkotrwałego magazynowania produktów łatwo psujących się. Wynika to z faktu, że temperatura wewnętrzna mieści się w zakresie od +1°C do +10°C. Warunki te pomagają ograniczyć namnażanie się bakterii a co za tym idzie produkty dłużej pozostaną świeże.

Natomiast lady chłodnicze to również idealny sposób do eksponowania swoich towarów. Jest to spowodowane między innymi posiadaniem dużej przestrzeni szklanej, przez którą zainteresowana osoba może swobodnie zajrzeć do środka. Oprócz tego urządzenia te wyposażone są także w oświetlenie dodatkowo podkreślające walory sprzedawanych towarów.

Ostatnia funkcja przez większość osób w ogóle nie jest brana pod uwagę, ale lady chłodnicze mogą być także atrakcyjnym meblem upiększającym nasze wnętrze. Coraz więcej producentów stawia na nowoczesną stylistykę, która idealnie sprawdzi się w futurystycznych wnętrzach.

Sklep spożywczy wyposażony w lady chłodnicze

Lady chłodnicze od cenionych producentów.

Rynek lad chłodniczych z roku na rok jest coraz większy. Wynika to bezpośrednio z dużego zapotrzebowania, jakie generuje sektor sprzedaży. Co za tym idzie, powstaje coraz więcej fabryk produkujących tego typu rozwiązania. Jednak według Was warto postawić na maszyny od sprawdzonych dostawców, którzy obecni są już na rynku od kilkunastu lat. To właśnie oni już dawno pozbyli się błędów konstrukcyjnych ze swoim produktów. Dlatego warto na rynku szukać takich marek jak: RAPA, CEBEA Bochnia, IGLOO czy MAWI. Nazwy te dobrze są znane osobą interesującym się tematem i oznaczały one zawsze wysokie standardy produkcji.

Parametry decydujące o wyborze lady chłodniczej.

Lad chłodniczych z roku na rok na rynku znajduje się coraz więcej. Część osób może być mocno zdezorientowane i mogą nie wiedzieć, czym się kierować przy wyborze takiego urządzenia. W podpunkcie tym udzielimy tym osobą krótkiego instruktażu, co jest ważne a co nie.

  • Wymiary urządzenia – chyba najważniejszy parametr, jaki powinno się sprawdzić przed zakupem. To właśnie on decyduje o tym, jaką przestrzeń musimy zagospodarować w naszym lokalu.
  • Rodzaj chłodzenia – w ladach chłodniczy stosowane jest chłodzenie grawitacyjne, bądź wymuszone. W dużym stopniu wybór odpowiedniego zależy bezpośrednio od temperatury, jaka panuje w Waszym lokalu.
  • Pojemność użytkowa – to ona mówi ile produktów będziemy mogli umieścić wewnątrz maszyny.
  • Czynnik chłodniczy – rodzaj zastosowanej cieczy chłodniczej przekłada się bezpośrednio na wydajność oraz ekonomie. W tym momencie raczej należy wybierać maszyny z czynnikiem oznaczonym R290.
  • Wyposażenie standardowe – rubryka ta jest praktycznie zawsze dostępna u sprzedawcy. Dzięki niej możemy się dowiedzieć, co dostaniemy w danym przedziale cenowym.

Zakup lady chłodniczej.

Uzbrojeni już w odpowiednią wiedzę możemy zdecydować się na zakup lady chłodniczej. W naszej strony polecamy sklep internetowy Doris znajdujący się pod adresem: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Dzięki takiej formie zakupowej nie będziecie musieli ruszać się z domu, a gotowe urządzenie zostanie dostarczone Wam pod drzwi. My dziękujemy już za uwagę i do następnego razu.