Bronzer – jaki wybrać, by wyglądał naturalnie

Bronzer należy do kosmetyków, które pozwalają uzyskać efekt opalenizny na twarzy, a także jest używany do konturowania. Umiejętnie dobrany i nałożony zapewnia niesamowity naturalny look. Poza tym cera dzięki bronzerowi nabiera świeżości i blasku.

Wszystkie kosmetyki, których używamy do makijażu, powinny być odpowiednio dobrane do rodzaju i koloru naszej cery. Dzięki temu make-up będzie wyglądał naturalnie i zdobił naszą twarz. Te zasady dotyczą także bronzerów. Ten puder brązujący pozwala cieszyć się opaloną cerą nawet podczas jesienno-zimowej aury. A taka wygląda zdrowo i promiennie, dlatego też, by uzyskać takie efekty, należy wyboru bronzera dokonać rozsądnie. Wtedy będziemy zadowolone z jego używania, zarówno jako podstawy makijażu, jak i kosmetyku przeznaczonego do konturowania twarzy.

Bronzer a odcień i rodzaj cery

Bronzer dobrany do odcienia cery to podstawa udanego makijażu. Kosmetyk ten wybrany w za ciemnym czy też zbyt pomarańczowym odcieniu nie będzie wyglądał naturalnie, a poza tym popsuje cały make-up. Dlatego też, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na odcień swojej cery. Może on być: ciepły, zimy i neutralny. Najłatwiej, jeśli chodzi o wybór bronzera, mają kobiety z ciepłym odcieniem karnacji. A to dlatego, że większość dostępnych na rynku bronzerów https://puderikrem.pl/pol_m_Makijaz_Twarz_Bronzery-i-pudry-brazujace-307.html ma ciepły brązowy odcień. Z kolei te kosmetyki w odcieniu brązu z różowym tonem czy też bronzery beżowe będą odpowiednie dla kobiet o cerze jasnej czy też neutralnej. Jeśli chodzi o typ cery, czyli tłustą, suchą i normalną, to tutaj także obowiązują pewne zasady. Gdy mamy cerę tłustą lub normalną lepiej wybrać bronzer matowy, jest on też idealny dla tych kobiet, którym zależy na tym, by kosmetyk nie podkreślał zmarszczek, a jednocześnie by wygląd był naturalny. Kobiety z normalną bądź suchą skórą mogą zdecydować się na bronzer z błyszczącymi drobinkami (taki będzie też odpowiedni na wieczorne wyjście).

Jak nakładać bronzer

Gdy mamy już za sobą wybór bronzera, dobrze jest też wiedzieć, jak go nakładać. Będzie nam do tego potrzebny duży pędzel o ściętym ukośnie włosiu. Przy nakładaniu bronzera trzeba pamiętać o tym, by robić to starannie – w ten sposób nie zostaną żadne smugi ani miejsca z za dużą ilością nałożonego kosmetyku. Nie należy też używać bronzera kilka razy w ciągu dnia. Aby bronzer uwydatniał atuty naszych rysów twarzy, warto zapoznać się z zasadami konturowania – są one zależne od kształtu twarzy.

Gdy mamy twarz okrągłą, na pewno musimy zadbać o to, by wyostrzyć jej rysy, dlatego też bronzer nakładamy od połowy ucha, przez policzek w kierunku ust. Z kolei złagodzenia rysów twarzy wymaga twarz kwadratowa – tutaj bronzer powinien być nałożony tak, by pokrywał boki czoła i policzków oraz delikatnie dochodził do kości policzkowych. Twarz trójkątna to bronzer nałożony na końcówkę brody (w ten sposób twarz ulegnie skróceniu), kości policzkowe i skronie. Przy twarzy podłużnej należy nałożyć kosmetyk na brodę (w większym stopniu niż w przypadku twarzy trójkątnej), boki czoła oraz skronie.

Dlaczego warto kupić bronzer dobrej jakości?

Po pierwsze dlatego, że efekty jego użycia będą zadowalające – perfekcyjnie taki kosmetyk pokryje twarz i zatuszuje różne niedoskonałości. Poza tym taki bronzer będzie miał dobry skład, który korzystnie zadziała na nasza cerę i nie podrażni jej. Dobrej jakości bronzer https://puderikrem.pl/pol_m_Makijaz_Twarz_Bronzery-i-pudry-brazujace-307.html to także łatwiejsze nakładanie i większa trwałość kosmetyku w ciągu całego dnia noszenia make-upu.