Zdrowe paznokcie – jak je pielęgnować?

Czy dbanie o paznokcie jest takie trudne, jak niektórzy mówią? Jeśli ktoś nie zmaga się z poważnymi dolegliwościami, to zachowanie higieny i właściwa pielęgnacja paznokci nie przysparza zbyt wielu kłopotów. Jednakże w razie problemów zdrowotnych, wszystko może się nieco skomplikować i nawet proste czynności pielęgnacyjne mogą wydać się niezmiernie kłopotliwe do wykonania. Wówczas najprostsze czynności, takie nawet jak dokładne mycie dłoni oraz paznokci jest poważnie utrudnione i wymaga fachowej pomocy, a także porady wyspecjalizowanej kosmetyczki.  W takich właśnie sytuacjach warto znaleźć doświadczony salon kosmetyczny. Z pewnością pomogą tutaj informacje zawarte w poradniku „Najlepszy fryzjer i kosmetyczka w Szczecinie-wiemy jak ich znaleźć”. Warto zainteresować się informacjami w nim zawartymi i je wykorzystać.

Jakie dolegliwości najczęściej przeszkadzają w pielęgnacji paznokci?

Bardzo często jest tak, że w prawidłowej pielęgnacji przeszkadzają pewne problemy, niekoniecznie związane bezpośrednio z paznokciami. Najczęstsze to:

 • łuszczyca paznokci,
 • drożdżyca,
 • zanokcica,

Te problemy dotyczą bezpośrednio paznokci i są one na tyle poważnymi dolegliwościami, że muszą być leczone przez kosmetyczkę albo lekarza. Jednak istnieją problemy nieco inne, które tak samo, jak wyżej wspomniane przeszkadzają w dbaniu o paznokcie i muszą być wpierw usunięte, zanim pomyśli się o właściwej pielęgnacji.

Inne problemy, które zmuszają do ich rozwiązania, zanim zwyczajna pielęgnacja paznokci będzie możliwa to:

 • zapalenia skóry w obrębie paznokci,
 • zadarte i bolące skórki, które najpierw wymagają wyleczenia, zanim możliwe stanie się wykonanie czynności pielęgnacyjnych, ze wcieraniem kremów włącznie,
 • rany w obrębie paznokci,
 • niewyleczony choroby przewlekłe skóry.

Co zalicza się do pielęgnacji we własnym domu?

W domowym zaciszu można z powodzeniem pielęgnować paznokcie. Zalicza się do tego:

 • higiena, która prowadzona w sposób właściwy zabezpiecza powstawaniu poważniejszych dolegliwości, a także odkrywa wszelkie powstające nieprawidłowości,
 • pielęgnacja paznokci przy użyciu dedykowanych kosmetyków jak kremy, peelingi, preparaty oczyszczające i nawilżające,
 • najprostsza obsługa paznokci, czyli ich obcinanie, chyba że oczekiwany styl i wymagania tego zabraniają, a są do wykonania tylko przez kosmetyczkę,
 • inne proste czynności jak lakierowanie we własnym zakresie.

Niewiele więcej można wykonać we własnym domu, chyba że chodzi o proste malowanie paznokci. Marząc o specjalnych stylizacjach, najlepiej udać się do salonu stylizującego paznokcie w Gdańsku. Takie stylizacje mogą być wykonywane jedynie przez profesjonalne kosmetyczki, które nie tylko dysponują odpowiednim sprzętem, ale także mają niezbędne doświadczenie oraz umiejętności. Co więcej, w profesjonalnym salonie manicrure mamy gwarancję wykonania zabiegi w sposób higieniczny i bezpieczny. A to jest niezwykle ważnym elementem prawidłowej pielęgnacji paznokci.

Zatem chcąc zadbać o paznokcie, warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy podpowiedzą również, w jaki sposób pielęgnować paznokcie w domu.