Zalety skupu nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości do skupu nie jest może najpopularniejszym rozwiązaniem, ale z pewnością zyskuje na znaczeniu. Przede wszystkim dlatego, że rynek nieruchomości w Polsce bardzo rozwinął się na przestrzeni ostatnich lat.

W związku z tym pojawiło się na nim więcej, bardziej różnorodnych ofert. A obrotem tego rodzaju dobrami zajmuje się mnóstwo podmiotów oraz prywatnych osób. Sprzedaż zazwyczaj organizowana jest samodzielnie z pomocą mediów lokalnych oraz Internetu lub przy zaangażowaniu profesjonalnego pośrednika nieruchomości. Obie te strategie sprawdzają się, o ile zbywca może sobie pozwolić na czekanie. W sytuacji gdy zależy mu na sprawnej sprzedaży, lepszym rozwiązaniem będzie skup nieruchomości.

Bez czekania na kupca

Poszukiwanie kupca na mieszkanie, dom bądź niezabudowaną działkę może trwać. I na ogół wymaga dużej cierpliwości. Oczywiście schodząc z ceny, można skrócić ten proces, ale i tak trzeba przygotować się na negocjowanie oraz późniejsze formalności. Skup nieruchomości oferuje tu liczne ułatwienia. Wystarczy skontaktować się z jego przedstawicielem, który przyśle rzeczoznawcę. Zadaniem tego ostatniego jest sprawne wycenienie nieruchomości oraz złożenie oferty. Korzystając z usług takiej firmy, trzeba liczyć się z nieco niższą ceną. Niemniej jednak pieniądze otrzymuje się od razu, a pracownicy skupu pomagają w uregulowaniu wszelkich formalności związanych z zawarciem umowy kupna-sprzedaży.

Na znanych warunkach

Mając do sprzedaży nieruchomość, człowiek musi się zorientować się w aktualnych cenach rynkowych. Potem staje przed wyzwaniem samodzielnej wyceny swojej własności. Nie ma też pewności, czy znajdzie się kupiec. A jeżeli tak, to zapewne trzeba będzie obniżyć swoje oczekiwania i spotkać się z nim w pół drogi. Nigdy jednak nie wiadomo, jakie warunki postawi ten przyszły kupiec. Skup nieruchomości stawia natomiast od razu jasne warunki współpracy. Zamiast kombinowania, jest gotowa umowa, opiewająca na konkretną sumę. To wielkie ułatwienie, przede wszystkim dla starszych osób, które na ogół nie znają się na współczesnych realiach rynkowych. A także atrybut z perspektywy każdego zapracowanego i zabieganego człowieka.

Sprzedaż z hipoteką

Zadłużanie hipoteki nieruchomości to częsta praktyka. Zwłaszcza obecnie, kiedy instytucje finansowe najchętniej przyznają kredyty właśnie pod zastaw nieruchomości. Niestety ze spłatą zadłużeń bywa różnie, czasami grunty czy mieszkanie trzeba sprzedać w trakcie regulowania zadłużenia. Skup nieruchomości współpracuje także z takimi klientami. Podczas ustalania ceny hipoteka jest sprawdzana, a wysokość długu brana pod uwagę. To wielkie ułatwienie dla osób zadłużonych, które w ten sposób mogą nie tylko pozbyć się z głowy zadłużenia, ale także zyskać dodatkowy zastrzyk pieniędzy.

Lista zalet wyróżniających skup nieruchomości jest długa. Z perspektywy różnych klientów główną rolę odgrywać będą poszczególne z nich. Wszystkie razem czynią natomiast z oferty skupów atrakcyjne rozwiązanie dla wielu osób, chcących sprawnie dokonać sprzedaży.