Wymiana walut – dlaczego warto poszukać kantoru internetowego?

Klienci indywidualni oraz biznesowi mają szereg możliwości w zakresie wymiany waluty. Ale najczęściej wybierają kantory internetowe. Sprawdź, jak sprytnie korzystać z kantoru internetowego i na tym oszczędzać.

Wymiana walut online jest nie tylko dobrym sposobem na oszczędzanie pieniędzy i czasu podczas przewalutowania środków, ale także jest dużo bardziej wygodna, niż tradycyjny kantor. Dlatego klienci coraz częściej decydują się na wymianę waluty w internetowych kantorach. A tych na rynku nie brakuje. Według statystyk na rynku polskim jest ich już blisko 50. Wiele z nich walczy o klientów przyciągając ich do siebie promocyjnymi spreadami walutowymi.

Czy kantory internetowe są bezpieczne?

Kantory internetowe podlegają regulacjom Komisji Nadzoru Finansowego oraz Narodowego Banku Polskiego. To, że są bezpieczne gwarantuje więc państwowe instytucje. Bezgotówkowe transakcje są jednak dosyć wrażliwą kwestią dla klientów. Dlatego też, kantory internetowe dbając o wysoki stopień bezpieczeństwa, stosując takie same zabezpieczenia transakcji, jakie używane są w bankowości internetowej. Jednym z nich jest protokół szyfrowania danych SSL oraz stosowanie wielokrotnego potwierdzania transakcji.

Jakie dane trzeba podać podczas rejestracji w kantorze online?

Kantory internetowe podlegają także ustawie o przeciwdziałaniu terroryzmu i prania pieniędzy. Dlatego rejestrując się w kantorze online musimy podać szereg wrażliwych danych, m.in. numer PESEL oraz serię i numer dowodu osobistego. Kantory internetowe zbierają takie dane ze względu na wyżej wymienioną ustawę. Na szczęście część kantorów, na przykład kantoronline.pl, podlega nadzorowi Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, dlatego możemy być pewni, że nasze dane są w dobrych rękach i nie mają prawa zostać udostępnione osobom trzecim.

Jak wymienić walutę online?

Wymieniając walutę online możemy zaoszczędzić nawet 70% spreadu walutowego, który pobierałby od nas bank lub kantor tradycyjny. Jeśli z wymianą waluty mamy do czynienia często, dlaczego nie skorzystać z tak prostego i szybkiego rozwiązania jakim jest kantor internetowy? Wystarczy założyć konto walutowe w banku, a następnie zarejestrować się w wybranym kantorze online i zasilić środkami swój kantorowy rachunek. Po tych czynnościach możemy już przystąpić do wymiany waluty.

Jakie waluty są dostępne w kantorach online?

Podstawą oferty kantorów internetowych są najbardziej popularne w Polsce waluty zagraniczne, czyli euro, franki szwajcarskie, dolary oraz funty. Ale wiele z nich oferuje również mniej popularne waluty, takie jak juan chiński, jen japoński, forint węgierski czy dolar kanadyjski. Znajdziemy w nich również atrakcyjny kurs korony czeskiej, która ostatnio jest wśród przedsiębiorców coraz bardziej popularna i nabiera na znaczeniu.

Przeczytaj także: Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych?

Podsumowując

Niezależnie od tego czy chcemy wymienić walutę dla siebie, czy dla swojej firmy, wymiana waluty jest zawsze bardziej opłacalna, niż w banku lub tradycyjnym kantorze. Jest to szybkie rozwiązania, które pomaga zaoszczędzić pieniądze. Kiedy najstarsze kantory internetowe mają już więcej niż 6 lat i bardzo dobre opinie innych użytkowników, nie musimy się martwić o to, że coś „pójdzie nie tak”. Możemy tylko zyskać