Wymagająca przesyłka kurierska? Sprawdź możliwości transportu specjalnego

Zamawianie przesyłek przez internet i dostarczanie ich z pomocą firm kurierskich to obecnie standardowe rozwiązanie. Dostarczanie niewielkich paczek prosto do rąk odbiorcy to jednak nie wszystko, co może zostać nam zaproponowane. Przyjrzymy się bliżej dedykowanym rodzajom transportu oferowanym przez firmę kurierską BPS.

Transport całopojazdowy

Z transportem całopojazdowym mamy do czynienia, kiedy towar zajmuje całą objętość danego środka transportu. W całości nadawany jest od jednego nadawcy do jednego odbiorcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma kurierska BPS jest w stanie zapewnić całkowitą ochronę przesyłki! Towar w trakcie podróży nie jest przepakowywany, a środek transportu nie jest otwierany podczas postojów u innych klientów. Daje to stuprocentową pewność klientowi, iż ładunek nie ulegnie zniszczeniu, zagubieniu czy kradzieży. Transport całopojazdowy może odbywać się za pomocą małego samochodu typu bus lub nawet całej naczepy, w zależności od gabarytów przesyłki. Jej wielkość, definiująca, jak duży powinien być środek transportu, jest zarazem kluczowa dla ceny, jaką będzie musiał zapłacić klient.

Transport ekspresowy

Zwykle dla klientów liczy się czas przesyłki, gdyż „czas to pieniądz”, a dodatkowo istnieją towary, które nie mogą dotrzeć do miejsca docelowego później, niż zostało to wcześniej ustalone. Naprzeciw takim oczekiwaniom klientów wychodzi oferta transportu ekspresowego. W ramach tej usługi firmy BPS towar pakowany jest u nadawcy, a rozpakowywany u odbiorcy, bez dodatkowych postojów i przeładunków. Co więcej, odbywa się on o indywidualnie ustalonej z klientem porze dnia i przebiega możliwie najszybszą drogą.

Transport konduktorski

Oprócz transportu drogowego kurier BPS daje także możliwość nadania przesyłki konduktorskiej pociągiem pasażerskim. Jest to kolejny dobry sposób na szybką i pewną dostawę, gdyż przesyłka nadawana jest bezpośrednio do rąk kierownika pociągu i od niego odbierana na stacji docelowej. W ten sposób mogą być transportowane niewielkie paczki, których masa standardowo nie przekracza 10 kg, a wymiary mieszczą się w odgórnie narzuconych granicach. Jednak w wyjątkowych sytuacjach mogą być tak transportowane przesyłki większe, o maksymalnej wadze 20 kg.

Transport paletowy

Popularną formą przewożenia towarów jest transportowanie ich na paletach, co między innymi ułatwia załadunek i rozładunek przesyłki o dużej masie z pomocą wózka widłowego. Za pośrednictwem BPS tym rodzajem transportu możemy nadać przesyłkę o wadze sięgającej nawet 1200 kg. Również w tym przypadku ogromną zaletą jest szybkość dostawy – dla usług krajowych jest to ten sam lub maksymalnie kolejny dzień.

Wychodząc naprzeciw tak szerokim oczekiwaniom, kurier BPS w ramach swoich usług transportu specjalnego przygotowuje dla swoich klientów oferty indywidualne. Każda taka przesyłka kurierska jest rozpatrywana osobno, a przy tym też wyceniana w najkorzystniejszy sposób. Sprawdź szczegóły na stronie internetowej firmy!

Podpis zdjęcia: Możliwości transportu specjalnego / fot. Adobe, 193117455