Stylowa łazienka — sprawdź jak osiągnąć najlepszy efekt

Łazienka wcale nie musi być nudna i nieciekawa. Szukasz pomysłów na oryginalną aranżację tego pomieszczenia? Koniecznie przeczytaj nasze wskazówki.
Jak pokazują statystyki, w łazience spędzamy średnio od jednej do dwóch godzin dziennie.
To właśnie łazienka jest z reguły pierwszym pomieszczeniem, jakie odwiedzamy po wyjściu z łóżka i ostatnim, do którego kierujemy swoje kroki tuż przed pójściem spać. Warto więc poświęcić odpowiednią ilość czasu, aby odpowiednio zaaranżować jej przestrzeń.

Łazienka — nie tylko funkcjonalna

Aby spełnić oczekiwania domowników, nowoczesna łazienka powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również stylowa. Jak zaaranżować jej przestrzeń, aby osiągnąć najlepszy efekt?

Jeśli urządzasz łazienkę od zera

Jeśli urządzasz łazienkę od zera, możesz dać upust swojej wyobraźni. Stylowe wanny w soczystych kolorach, elegancka armatura łazienkowa i oryginalna glazura to tylko niektóre propozycje, przygotowane przez producentów wyposażenia łazienek. Jeśli zależy Ci na efekcie „wow”, wybierz stylowy zestaw mebli łazienkowych w kolorze czarnym lub… złotym.
Jeśli urządzasz przestronne wnętrze, wybierz ten składający się z bidetu, sedesu, umywalki, lustra oraz dopasowanych do nich akcesoriów łazienkowych. Jeśli masz do dyspozycji mniej miejsca, postaw na jeden charakterystyczny element, który skutecznie przyciągnie uwagę i stworzy klimat wnętrza. Może to być na przykład okrągła wanna w pięknym czerwonym kolorze lub duże lustro w bogato zdobionej ramie.

Jeśli chcesz poddać łazienkę metamorfozie

Jeśli chcesz nadać swojej łazience drugie życie, ale nie możesz pozwolić sobie na kosztowny i długotrwały remont, sięgnij po stylowe dodatki, które odświeżą wnętrze. Wypłowiałe, sprane ręczniki zastąp nowymi — w pięknych kolorach. Sięgnij po nowy dywanik łazienkowy, a stare przypadkowe akcesoria zastąp oryginalnym zestawem przyborów łazienkowych. Nie zapomnij także o wymianie plafonów. Ten z pozoru nieistotny zabieg sprawi, że Twoja łazienka pokaże zupełnie inne oblicze.Chcesz osiągnąć spektakularny efekt? Przy użyciu specjalnych farb pomaluj glazurę! Możesz być pewien, że Twoi goście będą bardzo (pozytywnie) zaskoczeni.

Opracowanie: https://artstylmeble.pl