Jaki dobry krem do rąk wybrać jesienią i zimą?

Dłonie jesienią i zimą wymagają szczególnego traktowania. Na pewno znasz to uczucie, kiedy Twoja skóra zaczyna się robić sucha, swędzi lub piecze, a nawet pęka. Niestety niska temperatura, wiatr i suche powietrze w pomieszczeniach nie są sprzymierzeńcami naszej skóry. Żeby zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom, zadbaj o dłonie już teraz, wybierając odpowiedni krem do rąk. Ale co to właściwie znaczy odpowiedni? Dopasowany do Twoich potrzeb.

Ochronny krem do rąk na zimne dni

Jeśli chcesz ochronić swoje dłonie przed działaniem zimna i wiatru, wybierz ochronny krem do rąk. Zadziała jak niewidoczne rękawiczki, nie pozwalając czynnikom zewnętrznym dostać się do skóry. Pamiętaj, żeby smarować dłonie kremem przed każdym wyjściem na zewnątrz.

 

Nic się nie stanie, jeśli raz o tym zapomnisz, ale długotrwałe narażanie skóry na zimno nie skończy się przyjemnie. Dlatego zawsze miej pod ręką krem ochronny, na przykład w torebce albo w samochodzie i często go używaj.

Nawilżający krem do rąk suchych

Jeśli Twoje dłonie już są przesuszone, oprócz kremu ochronnego, używaj też takiego, który dobrze je nawilży. W takim wypadku Twój idealny krem do rąk powinien być stworzony na bazie mocno nawilżającego składnika, na przykład gliceryny albo mocznika. Dzięki temu będzie mógł odżywić skórę, wnikając w nią i pielęgnując od środka. Smaruj dłonie kremem kilka razy dziennie, a szybko zobaczysz różnicę. Już po kilku dniach Twoje dłonie będą znowu miękkie i miłe w dotyku. Żeby utrzymać taki efekt, wprowadź krem do rąk na stałe do swojej codziennej pielęgnacji.

Regenerujący krem do rąk do zadań specjalnych

Jest już beznadziejnie. Myślisz, że nic się nie da zrobić z Twoimi dłońmi. Wtedy do akcji wkracza on — regenerujący krem do rąk! To antidotum na spękane dłonie, które nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale sprawiają też duży dyskomfort. Już po jednym użyciu poczujesz ulgę i ukojenie.

Używaj regenerującego kremu kiedy chcesz i ile chcesz, ale rób to przynajmniej raz dziennie. Regularność jest tutaj kluczem do tego, żeby Twoja skóra dłoni mogła się regenerować i odbudowywać. Jeśli zbyt szybko odpuścisz – problemy powrócą. Jak dodatkowo zadbać o skórę dłoni? Dobry krem do rąk to nie wszystko!

Dobry krem do rąk to podstawa. Ale warto też wprowadzić do swojego życia kilka zasad, których przestrzeganie pozwoli zapobiegać podrażnieniom i przesuszeniom na skórze. Przede wszystkim unikaj kontaktu z detergentami, w tym chemią domową. Sprzątaj zawsze w rękawiczkach ochronnych! Zrezygnuj też z długich kąpieli, bo to także niekorzystnie działa na skórę.

Po każdym myciu rąk używaj kremu i smaruj je także wieczorem przed pójściem spać. Skóra w nocy mocno się regeneruje, a składniki preparatu szybko zaczną z nią współpracować. Rano obudzisz się z aksamitną skórą dłoni.

Pamiętaj, żeby dbać nie tylko o skórę twarzy i ciała, ale też o dłonie. One są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych, dlatego potrzebują specjalnej ochrony. Wybierz dobry krem do rąk i zacznij dbać o nie już dziś!