Jak robi się makijaż permanentny brwi i ile kosztuje zabieg?

Kobiety, które robią makijaż codziennie, na pewno ucieszy fakt, że poczyniono starania, aby im nieco dać wytchnąć i że robiąc makijaż, można pewne jego elementy uczynić na tyle trwałymi, że nie będzie już wymagane ponawianie całego makijażu codziennie. Co prawda, tradycyjny makijaż powinien być co wieczór starannie usuwany z twarzy, aby dać jej odpocząć, ale permanentny makijaż brwi tego już nie wymaga. Każda osoba interesująca się upiększaniem swojego ciała, poszukuje poradników, z których dowie się więcej o różnych zabiegach Najczęściej poszukiwane poradniki dotyczą informacji, odnośnie tego co warto wiedzieć o manicure hybrydowym oraz najistotniejszych informacji o makijażu permanentnym. Dużą popularnością, jeśli chodzi o trwały makijaż, cieszy się makijaż permanentny brwi. Czym on właściwie jest i czy każda osoba może go sobie wykonać?

Metody i wykonanie makijażu permanentnego

Jeśli chodzi o bezpieczne metody wykonania makijażu permanentnego brwi, istnieją właściwie dwie. Możliwe jest również kombinowane wykorzystanie ich, wówczas powstaje trzecia metoda. Podstawowe metody są dwie, czyli metoda piórkowa i metoda pudrowa. Obie mają wspólne to, że do wykonania makijażu permanentnego brwi używa się sterylnej igły, dzięki której pod skórę brwi wtłacza się tusz (w metodzie piórkowej), a w pudrowej specjalny pigment.

Jeśli chodzi o pierwszą metodę, to przypomina ona tatuaż, ale za to brwi nabierają równomiernego, ciemnego koloru, a niedoskonałości dzięki tuszowi zostają wizualnie naprawione. W metodzie pudrowej podaje się pigment o wybranym odcieniu. Jako że można używać niejednego tylko pigmentu, brwiom można nadać ciekawego i niejednolitego zabarwienia.

Łącząc te metody, można uzyskać nieco więcej i doświadczyć mnóstwa zalet płynących z tych dwóch omówionych. Brwi stają się wyraziste i intensywnie podkreślone.

Kto powinien unikać makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny ma swoje przeciwwskazania, a są nimi choroby skóry, jak nowotwory, a także cukrzyca, hemofilia, czy nawet łuszczyca. Ponadto kobiety, które są w ciąży albo mamy karmiące, powinny w tym okresie wystrzegać się wykonywania makijażu permanentnego. Z pewnością kosmetyczki w salonach wykonujące makijaż permanentny w Gdańsku, będą o to pytać, ponieważ muszą przed zabiegiem wykluczyć opisane przeciwwskazania. Tak samo osoby, które leczą się za pomocą sterydów, powinny na ten czas z takiego makijażu zrezygnować.

Ile kosztuje makijaż permanentny brwi?

Ceny makijażu permanentnego nie należą do niskich, ale jeśli wziąć pod uwagę jego zalety, zwracają się bardzo szybko. Makijaż metodą piórkową ma wysoką trwałość, która sięga aż roku i dopiero po tym czasie zaczyna powoli blednąć, aby po łącznie trzech latach zniknąć całkowicie. Jego koszt to około 500 złotych w zależności od powierzchni, jaka jest tatuowana.

Nieco taniej wychodzi makijaż pudrowy, bo około 400 złotych. Jest podobnie trwały, a ewentualne zmiany w pigmencie kosztują dodatkowe 200 złotych. Porównując z innymi metodami i częstą zmianą makijażu, makijaż permanentny brwi wychodzi znacznie lepiej i ekonomiczniej.