Gry logiczne – postaw na rozwój swojego dziecka!

Na rynku znajduje się mnóstwo zabawek i gier, które służą rozrywce. Spośród nich wyróżniają się gry logiczne, czyli takie, które nie tylko zapewniają odpowiedni poziom zabawy, ale także wpływają pozytywnie na rozwój malucha. Wspomagają umiejętność kojarzenia faktów, rozwijają wyobraźnię i myślenie strategiczne. Podpowiadamy, jakie są największe zalety korzystania z gier logicznych oraz w jaki sposób mogą one wpłynąć na rozwój naszego dziecka.

Efektywna nauka przez zabawę

Zabawki i gry logiczne dla dzieci to nie tylko źródło rozrywki, ale także sposób na naukę. Już od wielu lat psychologowie i pedagodzy zwracają się ku metodom nauki przez zabawę, a przeprowadzone badania wskazują, że jest to sposób niezwykle efektywny. Dzieci, które biorą udział w różnego rodzaju grach logicznych, szybciej przyswajają wiedzę, nawet jeżeli nie zdają sobie sprawy z faktu, że rzeczywiście się uczą. Rozpoznawanie kształtów, układanie ich na określone sposoby oraz inne zdania, które wymagają od dziecka przemyśleń, wpływają bardzo pozytywnie na proces poznawczy.

Logiczne myślenie i szybszy rozwój dziecka

Gry logiczne dla dzieci w wieku 7 lub 8 lat są nie tylko ciekawe i wciągające, ale także rozwijające. Mają one wiele zalet, które docenione zostały przez rodziców i opiekunów. Mowa tu przede wszystkim o rozwijaniu logicznego myślenia, które przekłada się pozytywnie na szybki i skuteczny rozwój malucha. Rozwiązując łamigłówki logiczne, dziecko zmuszane jest do poszukiwania odpowiednich elementów i tym samym trenowania logicznego myślenia rozwiązywania zagadek za pomocą dedukcji. Rozpoznawanie kształtów, budowie odpowiednich elementów, a potem rozmyślanie nad tym, w jaki sposób odpowiednio je ze sobą połączyć to doskonały trening dla kondycji mózgu.

Niezaprzeczalnym faktem jest, że dzieci, które regularnie korzystają z łamigłówek i gier logicznych, rozwijają się szybciej niż ich rówieśnicy, którzy tego nie robią. Gry logiczne dla dzieci w wieku 8 lat, a nawet młodszych, to inwestycja w rozwój intelektualny naszego malucha, a także w jego lepsze radzenie sobie w szkole. Udowodniono bowiem, że dzieci, które przywykły do zabaw logicznych w przyszłości lepiej radzą sobie na lekcjach z przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka czy przyroda. A to z kolei ma znaczący wpływ na całą ich przyszłą edukację. Na rynku dostępne są różnego rodzaju propozycje gier logicznych. Gry magnetyczny, czy takie, które polegają na układaniu słów z rozsypanych liter to doskonałe rozwiązanie na długie zimowe wieczory.

Dlaczego warto zapewnić dziecku dostęp do gier logicznych?

Zabawki i gry logiczne dla dzieci to doskonałe połączenie zabawy i nauki, które niewątpliwie ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój naszych dzieci. Ustawienie w szeregu kolorowych kształtów czy układzie słów i zdań z rozespanych liter to doskonały trening dla logicznego myślenia. Jeżeli zapewniamy dzieciom dostęp do tego typu rozrywki, możemy mieć pewność, że spędzają one czas na wartościowej zabawie, która jest nie tylko bezpieczna, ale także rozwijająca.

Wielu rodziców z pewnością doceni fakt, że tego typu gry logiczne są dla dzieci bardzo zajmujące. Maluchy w ten sposób nie tylko uczą się logicznego myślenia, ale także – a może przede wszystkim – świetnie się bawią. Jest to bardzo istotne, ponieważ psychologowie dziecięcy już dawno udowodnili, że to właśnie dobra zabawa pozwala na zapamiętywanie istotnych faktów, ale także  wyrabiania w sobie umiejętności strategicznego myślenia. Większość dostępnych w sklepach gier została dopasowana do dzieci w konkretnym wieku, dlatego możemy mieć pewność, że są one dopasowane do ich poziomu i rozwoju indywidualnego.

Po gry logiczne warto wybrać się do dobrych sklepów z asortymentem dla dzieci. Dobrym przykładem jest sklep internetowy Maludas, w którego ofercie znalazło się wiele ciekawych gier logicznych przeznaczonych dla dzieci w bardzo różnym wieku. Ze względu na różnorodność każdy rodzic i opiekun z pewnością znajdzie tam propozycję idealną dla swojego dziecka. Zobacz także bloga z opisem zabawek i poradami na Maludas24.pl