Co wiedzieć decydując się na pedicure hybrydowy?

Każda osoba, która decyduje się na sposób upiększenia wyglądu swoich paznokci, używając lakierów hybrydowych, musi nieco bliżej zapoznać się z tym zagadnieniem. Ogólnie można powiedzieć, że manicure i pedicure są dobrymi sposobami na zadbane i zdrowo wyglądające paznokcie, o czym traktują na przykład poradnik http://www.bialelaki.pl/sprawdz-jak-pielegnowac-paznokcie-aby-cieszyly-sie-dobrym-zdrowiem/. Jeśli już wybór pada na hybrydę dla paznokci stóp, trzeba bliżej przyjrzeć się temu sposobowi stylizacji i zdobienia, bo kobiety wybierają hybrydy szczególnie ze względu na niesamowity wygląd stylizacji, które są połączeniem lakierów w ciekawych odcieniach oraz niesamowitych zdobień. Należy omówić szerzej pedicure hybrydowe, jego zalety i wady.

Dlaczego wybór zabiegu pedicure pada na hybrydy?

Niezwykła popularność hybrydy zdobyły z pewnością dzięki ich zaletom, do których można oczywiście zaliczyć:

 • występowanie w niezliczonych kolorach i odcieniach,
 • niezliczona wielość możliwych zdobień paznokci,
 • hybrydy są znacznie trwalsze, gdyż połysk i stan stylizacji może utrzymać się kilka tygodni,
 • lakiery hybrydowe nakładane warstwami na płytkę paznokcia powodują, że ten staje się wzmocniony, a jego struktura bardziej zwarta i sztywna,
 • lakiery hybrydowe dzięki nowoczesnej technice ich utwardzania dokładnie pokrywają płytkę paznokcia, tworząc jednolite i bez prześwitów jednolitą powierzchnię,
 • hybrydy podczas nakładania nie rozwarstwiają się ani nie pękają po utwardzeniu,
 • nie zmieniają swoich własności przez długi czas.

Z pewnością hybrydy mają wiele zalet, dzięki czemu ich popularność wciąż i mimo powstawania nowych technik stylizacji paznokci, nadal są na topie. Warto dodać, że wykonując pedicure hybrydowy, można mieć pewność, że nie dojdzie w połączeniu ze skórą do żadnych reakcji alergicznych, jak to czasami ma miejsce podczas stosowania lakierów bardziej agresywnych, stworzonych na bazie acetonów i tym podobnych chemikaliów. Hybrydy są pod tym względem lakierami znacznie lepiej traktowanymi przez ciało, jednakże, jak inne, mają swoje wady, o czym opowie reszta artykułu.

Wady stylizacji hybrydowych

Można wyliczyć pewne wady hybryd, o których i tak informują profesjonalistki wykonujące naprawdę dobry pedicure w Rzeszowie, a chodzi o to, że hybrydy mogą:

 • wysuszać płytkę paznokcia szczególnie przy dłuższym noszeniu stylizacji,
 • mogą zdarzyć się pęknięcia powłoki, ale tylko podczas niewłaściwego przygotowania podłoża,
 • rzadki, ale występujące reakcje alergiczne,
 • osoby o słabszych paznokciach powinny robić przerwy w noszeniu stylizacji i dać czas paznokciom na zregenerowanie się i odbudowę,
 • podczas zdrapywania może dojść do uszkodzenia płytki i poważniejszych konsekwencji zdrowotnych, dlatego zdejmowanie hybryd należy wykonywać tylko środkami do tego przeznaczonymi.

Nie ma jednak obaw, gdyż wszelkie te przestrogi doskonale znają wykwalifikowane pedikiurzystki, dlatego trzeba się zastanowić, czy warto robić pedicure hybrydowe w domu, czy zdecydować się tylko i wyłącznie na korzystanie z usług salonów pedicure.

Scroll to Top