Zegarek jako elegancka biżuteria

Kobiety nie zawsze czują potrzebę noszenia zegarków. Wiele z nich, w razie potrzeby, zerka po prostu na wyświetlacz komórki bądź zwyczajnie nie kontroluje upływającego czasu. Dzieje się tak, ponieważ niektóre panie uważają je za przeżytek, coś, co już dawno wyszło z obiegu, inne zaś uznają, że czasomierze na rękę bardziej pasują do mężczyzn. Tymczasem zegarek, jeśli tylko zostanie odpowiednio dobrany, może posłużyć za elegancki dodatek do dowolnej kreacji.

Źródło: crazytime.pl

Klasyka czy wyszukany styl?

Jeśli potraktować zegarek jak efektowną biżuterię, nie trzeba się zastanawiać więcej nad zainteresowaniem, jakie wzbudzi wśród pań. Przeglądając chociażby damskie zegarki Casio, można natrafić na rozmaite modele, które wpasują się w różnorodne kobiece gusta. Jak zawsze modna pozostaje klasyka – proste barwy, oszczędność ozdób, które jednak rekompensuje czytelność oraz naturalna elegancja. Na pewno przypadną do gustu paniom, które stawiają na minimalizm i często noszą się w skrajnie różnych barwach. Klasyczny zegarek na rękę będzie im pasował do każdej kreacji, a jednocześnie nie odciągnie wzroku podziwiających od tego, na czym powinien się skupiać.

crazytime.plŹródło: crazytime.pl

Obecnie jednak wiele marek oferuje zegarki tak wyszukane, że łatwo jest je pomylić z gustownymi bransoletami. Ich design zakłada wiele błyszczących, przykuwających wzrok dodatków, takich jak kamienie szlachetne oraz efektowne kryształki. To znacznie podnosi ich prestiż, jednak wiadomo, że nie każda kobieta musi lubić tego rodzaju styl. Na pewno takie modele świetnie zakomponują się z bogato zdobionymi sukienkami i będą doskonałym dodatkiem na bankiet czy inne głośne, wieczorowe wyjście.

Opcja także na co dzień

To oczywiście nie tak, że zegarek trzeba nosić wyłącznie na wyjątkowe okazje. Jeśli wybierze się model codzienny, warto zabierać go wszędzie – na zwykły spacer, na spotkanie z przyjaciółmi, do kina czy do pracy. Oczywiście, w takim wypadku również może on posłużyć za biżuterię. Nie trzeba koniecznie stawiać na czasomierz sportowy – warto pomyśleć o drobnym zegarku na cienkim, skórzanym pasku, który bardzo efektownie zaprezentuje się na szczupłym, kobiecym nadgarstku. Kolor nie ma wówczas znaczenia, choć bardzo modne okazują się wszystkie pastelowe barwy oraz czerń, które łatwo połączyć z wieloma strojami codziennymi.

Zdjęcie główne: fotolia.com, 135453320 | Autor: Connor Evans