Wynajem autokaru na jednodniową wycieczkę szkolną – ile kosztuje?

Jednodniowe wycieczki szkolne zwykle organizowane są we własnym zakresie przez nauczycieli we współpracy z rodzicami uczniów. Jednym z etapów ich organizacji jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Ile kosztuje wynajęcie autokaru na wycieczkę szkolną na jeden dzień?

Co wpływa na koszt wynajmu autokaru?

Koszty związane z wynajmem autokaru na jednodniową wycieczkę szkolną będą zależne od kilku istotnych czynników, stąd też wycena tego rodzaju usługi prowadzona jest zawsze indywidualnie.

Głównym czynnikiem jest w tym przypadku rodzaj wynajętego pojazdu. Za wynajem autokaru dla mniejszej grupy składającej się z około 20 osób trzeba będzie zapłacić mniej niż za duży autokar, który pomieści ponad 50 pasażerów.

Drugim istotnym czynnikiem jest trasa do pokonania. Najczęściej usługi najmu są ustalane w ramach limitu kilometrów, na przykład 300. Za dodatkowe kilometry trzeba wtedy dopłacić.

Cennik wynajmu autokarów na wycieczki

Przykładowo za Wynajem autokaru dla około 20 pasażerów na wycieczkę jednodniową trzeba będzie zapłacić około 800-1000 zł.

Z kolei za wynajęcie autokaru dla około 30 pasażerów trzeba będzie na ogół zapłacić cenę od 1000-1200 zł.

Najwięcej kosztuje wynajęcie autokaru dla ponad 50 pasażerów. W tym przypadku ceny rozpoczynają się w większości firm przewozowych od 1300-1500 zł przy wycieczkach jednodniowych.

Gdzie wynająć autokar na wycieczkę szkolną?

Aby wycieczka szkolna była udana, duże znaczenie ma wybór przewoźnika oferującego wynajem autokaru. To od niego będzie zależeć komfort podróży oraz bezpieczeństwo pasażerów.

Warto wybrać firmę przewozową, która ma duże doświadczenie na rynku i cieszy się od lat dużym zaufaniem wśród klientów. Dobrego przewoźnika można rozpoznać również po nowoczesnej flocie samochodów z praktycznym wyposażeniem – klimatyzacją, systemami audio-video, toaletami.

Obecnie z ofertami przewoźników prowadzących wynajem autokarów można zapoznać się bliżej na ich witrynach, np. na Tandem Autokary. Przez internet można również poprosić o przygotowanie indywidualnej wyceny i zrobić rezerwację.