W co spakować prezenciki dla gości weselnych?

Planując ślub i wesele, przyszła Para Młoda ma na głowie mnóstwo spraw. Organizacja przyjęcia weselnego wiąże się z wieloma decyzjami, które trzeba podjąć, na przykład dotyczących ilości gości weselnych i związanych z tym wydatków. Mimo niemałego stresu Para Młoda stara się zadbać o każdy szczegół, tak, by ich goście byli zadowoleni. Jednym ze sposobów jest wręczenie zaproszonym osobom spersonalizowanych, drobnych upominków. Jakie prezenciki dla gości weselnych są w modzie? Jak je zapakować, by wyglądały elegancko i schludnie?

Pomysły na prezenty dla gości weselnych

Do niedawna znaną praktyką stosowaną na weselach było wręczanie gościom butelki wódki czy pudełka z ciastami w formie prezentu od Pary Młodej i jednocześnie podziękowania za przybycie na zabawę weselną. Trzeba jednak przyznać, że tego rodzaju upominek to raczej standardowa i przewidywalna tradycja, jeśli chodzi o wesela i obdarowywanie gości weselnych.

Dlatego znacznie ciekawszym rozwiązaniem mogą być drobne, ale spersonalizowane prezenty dla gości. Ich przygotowanie może zająć trochę czasu, z pewnością jednak będzie świetną pamiątką z tego szczególnego dnia i miłym akcentem dla każdego gościa. Co mogłoby być takim prezentem?

Właściwie zależy to od naszej wyobraźni, na ogół jednak są to praktyczne drobiazgi w ozdobnym pudełeczku lub woreczku z datą ślubu i imionami Państwa Młodych czy inną dedykacją. Najczęściej takim upominkiem są drobne łakocie, na przykład małe cukiereczki lub ciasteczka z imionami gości i podziękowaniami od Pary Młodej. To niedroga, ale ciekawa forma prezentu dla gości weselnych, którą można w szczególny sposób zapakować, tak, aby stanowiła niepowtarzalny upominek dla każdego uczestnika wesela.

Innym oryginalnym pomysłem może być wosk zapachowy do kominka – to bardzo uroczy, ale przede wszystkim praktyczny prezent. Ładne opakowanie oraz dedykacja sprawią, że upominek ten podbije serce każdego gościa weselnego. Prawdziwym hitem są małe szklane słoiczki z roślinkami nawiązujące do modnych obecnie ozdobnych lasów w słoiku, które można kupić gotowe lub przygotować samodzielnie. Taki mały słoiczek z ozdobnymi roślinkami i dedykacją dla każdego gościa będzie świetną pamiątką z tego szczególnego dnia, a jednocześnie gustownym dodatkiem do wnętrz.

Jak zapakować prezenciki dla gości weselnych?

Wybór prezentów dla gości weselnych to jedno. Równie ważne jest ich odpowiednie zapakowanie. Niezależnie od tego, czy są to zwykłe słodycze czy coś bardziej wyszukanego, warto zapakować je w niebanalny sposób. W tym celu przydadzą nam się gotowe pudełeczka czy woreczki dla gości w różnych rozmiarach i kolorach.

Szeroką ofertę ozdobnych opakowań posiada sklep internetowy mellilu.com. Na przykład możemy wybrać pudełeczka w kształcie serca w kolorze czerwonym, z ozdobną wstążką. Można w nich umieścić słodycze lub inne drobiazgi i postawić przy zastawie weselnej dla każdego gościa. Motyw serca nawiązuje do miłości, zatem to świetny wybór na opakowanie prezentów od Pary Młodej.

Jeżeli sala weselna zdobiona jest w stylu rustykalnym, możemy dla dopełnienia aranżacji wybrać pudełeczka dla gości w takim właśnie stylu. Pudełeczka wykonane z papieru kraft, z zawieszką, to doskonałe opakowanie na drobny upominek. Na zawieszce można umieścić dowolne informacje, na przykład datę ślubu, imiona gości bądź podziękowania. Zamiast pudełeczek, możemy wybrać wysokiej jakości bawełniane woreczki ze ściągaczem, ze złotym napisem „Gift”, w których również możemy ukryć upominki dla gości i ustawić na stołach w Sali weselnej. Świetnie skomponują się z dekoracją stołu i będą stanowić miłą pamiątkę dla gości.

Zaskoczcie swoich gości spersonalizowanym upominkiem!

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wykonanie oryginalnych, spersonalizowanych prezentów dla gości weselnych wymaga przemyślenia i poświęcenia czasu na ich przygotowanie, niemniej jest to bardzo miły akcent, który da wiele radości zarówno Parze Młodej, jak i zaproszonym osobom. Pomysłów na takie prezenty jest naprawdę wiele, nie muszą być wcale drogie, ważne, by były samodzielnie przygotowane i wręczone gościom ze szczerego serca. Bogaty wybór ozdobnych opakowań na takie prezenty z pewnością ułatwi ich przygotowanie.