Urok i popularność charmsów

Charms to niewielka zawieszka ozdobna na bransoletce lub łańcuszku. Biżuteria ta szybko zyskała ogromną popularność ze względu na swój urok, ale też spore możliwości personalizacji.

Charmsy jako współczesne talizmany

Nazwa charmsów pochodzi od angielskiego słowa „urok”, „czar” czy „zaklęcie”. Ich historia wywodzi się z dawnych tradycji, gdy nosiło się talizmany i amulety. Przypisywano im wtedy magiczną moc, opiekę i cenne wartości. Dzisiaj ich rolę w pewnym stopniu przejęły zawieszki  charms, które często nosimy także na szczęście.

Bransoletki z charmsami stały się niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych po II wojnie światowej. Żołnierze powracający do domu przywozili ukochanym zawieszki pamiątkowe z wyzwolonych krajów na Zachodzie Europy, idealne do bransoletek.

Trend ten szybko dostrzegły marki jubilerskie, które zaczęły tworzyć serię takich zawieszek. Zaczęły powstawać komercyjne charmsy nawiązujące do różnych tematów i okazji – m.in. podróży czy ślubu. W latach 50. i 60. bransoletki z małymi zawieszkami były już bardzo popularne w Ameryce, nosiły je też gwiazdy kina. Dzisiaj są jednymi z cieszących się największą popularnością elementów biżuterii.

Charms – drobny element każdej stylizacji

Charmsy mogą być elementem stylizacji oraz nośnikiem emocji czy wyrazicielem pasji. Każdy drobiazg ma różne znaczenia – m.in. upamiętniają ważne momenty, wyrażają emocje oraz pasje i są pamiątką. Można stworzyć piękną biżuterią na każdą okazję.

Można nosić je na różne sposoby, a także komponować z nich najróżniejsze bransoletki dopasowane do stylu i okazji. Są tak projektowane, by każda z nas mogła nosić je na własny sposób – na nadgarstku, szyi, na zegarku, przy spodniach albo na torebce! Zapewniają wiele możliwości tworzenia i wyrażania siebie.

Szeroki wybór charmsów

W swojej biżuterii możesz dopasować każdy charms do danej bransoletki i okazji. Do wyboru są m.in. motywy klasyczne – jak serca, nowoczesne klipsy, czterolistne koniczyny, zwierzęta, ale też oryginalne i unikatowe wzory. Miłośniczki psów wybiorą zawieszki z motywem tych domowych pupili, fanki muzyki wybiorą gitary, a kuchni charms z patelnią.

Charms może nawiązywać do ważnych wydarzeń, zainteresowań, a także wyrażać nasze opinie i przekonania czy wybory. Patrząc na każdą bransoletkę z charmsami, można wiele dowiedzieć się o jej właścicielce. Dzisiejsze charsmy przede wszystkim podkreślają indywidualność oraz osobowość właścicielki. Dużą popularnością cieszą się również charmsy personalizowane, na zamówienie lub z grawerem.