Top 3 aktywności, które możesz uprawiać mając małe dziecko – poznaj je wszystkie

Kiedy urodzi się dziecko wcale nie musisz rezygnować z aktywności. Choć na początku może Ci się to wydawać nie do ogarnięcia, to naprawdę można ćwiczyć razem z dzieckiem i to z powodzeniem, zarówno na zewnątrz, jak i w domowym zaciszu. W ten sposób możesz wygospodarować nieco czasu i frajdy dla siebie, a jednocześnie pogłębiać wieź z Twoim malutkim dzieckiem. W dzisiejszym poradniku poznasz top 3 aktywności, które możesz uprawiać mając małe dziecko.

Top 1: Jogging z wózkiem, czyli spacer, a jednocześnie bieganie

Gdy dziecko jest malutkie, to już, gdy ma miesiąc, a temperatura nie spada poniżej minus 5 stopni, możesz wybrać się na jogging z wózkiem. Oczywiście w tej sytuacji powinnaś zainwestować w wózek typu jogger. Mają one specyficzną budowę, są trzykołowe i mają odpowiednio wyprofilowaną ramę, dzięki temu konstrukcja lepiej absorbuje drgania. Ponadto wyposażone są w dwa hamulce – jeden ręczny, a drugi nożny i specjalny uchwyt. Wszystko to sprawia, że bieganie z wózkiem jest bezpieczne. Warto podkreślić jednocześnie, że takie wózki są odpowiednio profilowane i mają dużą i szeroką budkę. Dziecko ma w nich sporo miejsca. Alternatywą dla joggingu są ćwiczenia z wózkiem na świeżym powietrzu i takie zajęcia organizuje wielu trenerów personalnych, nawet w małych miejscowościach. Zasięgnij zatem języka i znajdź grupę dla siebie. Przy okazji poznasz też inne młode mamy, które mają podobne doświadczenia.

Top 2: Jazda na rowerze z przyczepką rowerową – dziecko śpi, a Ty dostarczasz sobie endorfin

Kolejną aktywnością nie tak popularną, jak jogging z wózkiem, ale zyskującą na popularności coraz bardziej jest jazda na rowerze z przyczepką rowerową. Jak wybrać odpowiednie przyczepki? Poznań jest miastem, gdzie znajdziecie Sklep Smile, który Wam polecamy. Przyczepki rowerowe zwykle wyposażone w duże koła z zaczepem do roweru mogą zamienić się w pojazdy śnieżne z płozami. Wtedy zimą rower możesz zamienić na narty biegowe. Dziecko w przyczepce ma na tyle wygodnie, że może spokojnie spać. Siedzenie można rozłożyć do wygodnej pozycji. Są też pasy bezpieczeństwa. Jednak w razie Twojej wywrotki przyczepka wyjdzie z tego bez szwanku. Jeśli zatem lubisz jazdę na rowerze, to koniecznie sprawdź ofertę przyczepki Poznań.

Top 3: Aquaaerobik z zajęciami dla dziecka, czyli pływanie, które pomoże Ci odzyskać formę

Trzecia propozycja aktywności, które możesz wykonywać razem z dzieckiem to aquaerobik. Takie zajęcia pozwalają mamom szybciej wrócić do formy, a dzieciom nie zatracić naturalnego odruchu pływania. Zanika on pomiędzy 6 a 8 miesiącem życia, dlatego warto już ok. 4 miesiąca, czyli kilka tygodni po połogu, wybrać się na pierwsze zajęcia. Zanim dzieci utracą naturalną umiejętność potrafią nurkować i wstrzymać oddech pod wodą na ok. 5 sekund. Oczywiście należy znaleźć takie zajęcia w swoim mieście. Na czym polegają? Najpierw dzieci uczą się swobodnego poruszania w środowisku wodnym, czyli oswajają się z basenem, a już po krótkim czasie wykonują pierwsze zanurzenia. Trzeba zaopatrzyć dziecko w pieluszkę do pływania i nie karmić na godzinę przed zajęciami. Takie zajęcia pozwalają poruszać się w wodzie także mamom, które mogą nurkować razem ze swoimi maluszkami. Możesz też od czasu do czasu zostawić maluszka w domu pod opieką i wybrać się na basen w pojedynkę. Ćwiczenia w basenie zwiększają siłę mięśni i pozwalają wysmuklić sylwetkę.

Warto jeszcze wspomnieć o ćwiczeniach w domu – w sieci znajdziesz wiele inspiracji

Na koniec musimy jeszcze wspomnieć o tym, co możesz robić z dzieckiem w domu. A są to ćwiczenia ogólnorozwojowe. W sieci znajdziesz wiele inspiracji i ćwiczeń, które możesz wykonywać ze swoim niemowlakiem. Możesz położyć dziecko na macie, a sama robić pompki damskie. Z dzieckiem, które trzyma już główkę możesz wykonywać przysiady. Możesz wykonywać też razem z nieco starszym dzieckiem unoszenie bioder w leżeniu tyłem. Ćwiczeń jest naprawdę wiele, a dziecko bardzo to lubi, bo jest to dla niego urozmaicenie.

Jest wiele aktywności, które możesz wykonywać razem z dzieckiem. Te, które wymieniliśmy są najpopularniejsze, ale możesz spróbować też czegoś innego. Repertuar znacząco zwiększy się, gdy dziecko będzie już chodziło i zwiększy się siła jego mięśni.