koralewscy.pl krol (6) .jpg

Szlabany parkingowe i ich sekrety

Pochodzące z języka niemieckiego słowo „szlaban” jest wykorzystywane, gdy pojawia się konieczność opisania ruchomej zapory będącej barierą utrudniającą dostęp. Dziś liczba ich zastosowań systematycznie rośnie, przewodnią rolę ciągle odgrywają jednak szlabany parkingowe.

Dlaczego warto zainwestować w szlabany parkingowe?

Popularność, jaką cieszą się szlabany Katowice nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Choć mamy do czynienia ze stosunkowo prostymi konstrukcjami, trudno nie dostrzec tego, że posiadają one szereg zalet. To właśnie one są jednym z najskuteczniejszych sposobów na przeciwdziałanie zjawisku blokowania miejsc parkingowych. One też podnoszą komfort i bezpieczeństwo osób korzystających z parkingu i zyskujących pewność, że osoba niepożądana będzie miała problem nie tylko z dostaniem się na parking, ale i z wyprowadzeniem z niego auta. O nowoczesnych szlabanach w Katowicach mówi się też jako o rozwiązaniach, dzięki którym można liczyć na automatyzację procesów związanych z obsługą parkingu. Pierwsze modele tego rodzaju były sterowane przez człowieka. Dziś jednak nie ma takiej konieczności, a szlaban można podnieść korzystając choćby ze specjalnej karty.

Rodzaje szlabanów parkingowych

Firmy oferujące szlabany Katowice polecają potencjalnym kupującym co najmniej kilka rodzajów rozwiązań tego rodzaju. Na pierwszy plan wysuwa się podział ze względu na jednostkę napędową pozwalający nam mówić zarówno o szlabanach elektromechanicznych, jak i elektrohydraulicznych. Innym kryterium podziału jest to, które uwzględnia sposób, w jaki podnoszone jest i opuszczane ramię urządzenia. Tu najczęściej mówimy o szlabanach ręcznych oraz półautomatycznych i automatycznych. Te pierwsze wymagają ręcznego podnoszenia, posiadają przy tym blokadę samoczynną w pozycji pionowej. Można je też zablokować całkowicie, choć w tym wypadku konieczne jest użycie specjalnego klucza. I dziś można je jeszcze zobaczyć, zwłaszcza na parkingach sklepowych, trudno jednak nie zauważyć tego, że przechodzą do historii. Ich miejsce zajmują szlabany automatyczne, które powstają dzięki możliwościom nowoczesnych technologii. Nie wymagają już obsługi przez człowieka, a ich sercem jest zautomatyzowana centrala sterująca.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szlabany Katowice.