Szafa narożna do łazienki – jak kupować?

Podczas remontu lub urządzania łazienki skupiamy się głównie na armaturze. Warto jednak pamiętać też o odpowiednich meblach. Już na etapie projektowania trzeba pomyśleć, co ma się tam znaleźć. Może niewielka szafa narożna? A może zabudowa pralki? Zobacz, na co zwracać uwagę przy zakupie takiego umeblowania.

Szafa łazienkowa: czym powinna się wyróżniać?

Domowa łazienka charakteryzuje się specyficznymi warunkami. Często puszczana z kranu lub prysznica woda, unosząca się w powietrzu para, wyższa temperatura… Wszystko to sprawia, że szafa narożna do tego pomieszczenia powinna:

  • być skonstruowana z materiałów bardziej odpornych na wilgoć, by nie ulegać odkształceniu i zagrzybieniu,
  • zostać ustawiona na nóżkach, co ochroni ją na wypadek zalania podłogi,
  • kolorystycznie pasować do armatury, płytek i reszty wyposażenia,
  • mieć zabezpieczone wszelkie krawędzie, by nie było miejsc, nadmiernie wchłaniających parę,
  • zostać zaprojektowana jako szafa na wymiar, aby jak najlepiej pełnić swe specyficzne funkcje.

Producenci nowoczesnych mebli narożnych udostępniają klientom rozwiązania, pozwalające samodzielnie wykreować taki mebel. Z aplikacją Komandor https://www.komandor.pl/ opracujesz schemat umeblowania łazienkowego na miarę potrzeb i sprawdzisz, jak wpisuje się w Twoje pomieszczenie. Nowoczesna technologia AR (rozszerzona rzeczywistość) umożliwia to! Jakiej szafy zatem potrzebujesz? Sprawdź, jak zaprojektować szafę: https://www.komandor.pl/blog/jak-zaprojektowac-szafe-w-5-krokach

Meble do niewielkiej łazienki

Małe wnętrze łazienkowe nie musi oznaczać trudnego lawirowania między umywalką, brodzikiem a pralką. Takie pomieszczenie trzeba jednak dobrze zaplanować. Szczególnie przydadzą się w nim przemyślane schowki na chemię gospodarczą, kosmetyki i akcesoria. Szafa narożna nada się do tego celu znakomicie. Może ona wylądować w przeciwległym kącie niż kabina prysznicowa albo zaraz obok niej. Grunt, żeby została wykonana na wymiar – by optymalnie zagospodarować łazienkowy narożnik.

W takiej szafie narożnej, dobrze zaprojektowanej, zmieści się niewielka pralka wraz z suszarką. Jedno ze skrzydeł mebla można przeznaczyć właśnie na AGD w zabudowie. To estetyczne i nowoczesne rozwiązanie, chętnie wprowadzane do współczesnych łazienek. Drugie skrzydło szafy pomieści natomiast kosz na pranie, a wyżej – półki na specyfiki do sprzątania lub kosmetyki domowników.

Szafa narożna do pokoju kąpielowego

W sporych apartamentach lub w domach pole do aranżacji domowego spa jest znacznie większe. Tutaj można dodatkowo postawić elegancki fotel, szezlong czy inne elementy, dodające łazience luksusu. Wówczas ważne jest, aby styl szafy narożnej był spójny ze stylistyką pozostałych mebli, a także całego wyposażenia. Duży wybór boków, frontów i profili ułatwia spersonalizowanie mebla, a tym samym uczynienie go wyjątkową ozdobą łazienkową. Większa szafa pozwoli również na przechowywanie miękkiego szlafroka oraz zapasowych ręczników.

Tak zaprojektowane pomieszczenie kąpielowe stanie się miejscem, do którego domownicy chcą wracać i się w nim relaksować. To już nie tylko łazienka, służąca wyłącznie rutynowym zabiegom higienicznym. Elegancka szafa narożna, siedzisko, podkładka do czytania w wannie i kilka roślin, dobrze znoszących wilgoć – oto domowe spa w pełnej krasie!

Wybór odpowiednich mebli do łazienki jest tak samo ważny, jak zakup brodzika, umywalki czy miski WC. Wykonane na wymiar, odporne na specyficzne środowisko łazienki umeblowanie to zakup na lata. W szafie narożnej będzie można przechować niezbędne akcesoria, specyfiki kosmetyczne, a może nawet pralkę i zapas ręczników. Powodzenia zatem w jej projektowaniu!

Zastanawiasz się, czy szafa narożna jest funkcjonalna? Sprawdź: https://stylowymag.pl/czy-szafa-narozna-jest-funkcjonalna-42376