Świeca do masażu: hit czy kit?

Ciepły wosk kojarzy Ci się wyłącznie z zabiegiem depilacji lub… bólem, którego doświadczyłaś, gdy przypadkiem pokapałaś się stearyną ze swojej ulubionej świecy zapachowej? Sięgnij po świece do masażu, aby przekonać się, że nie taki wosk straszny, jak go malują. Masaż specjalną świecą to zabieg, który zrelaksuje Cię i pomoże się odprężyć jak nigdy wcześniej.

Ciepły wosk kojarzy Ci się wyłącznie z zabiegiem depilacji lub… bólem, którego doświadczyłaś, gdy przypadkiem pokapałaś się stearyną ze swojej ulubionej świecy zapachowej? Sięgnij po świece do masażu, aby przekonać się, że nie taki wosk straszny, jak go malują. Masaż specjalną świecą to zabieg, który zrelaksuje Cię i pomoże się odprężyć jak nigdy wcześniej.

Czym są świece do masażu? To zupełnie inny produkt niż klasyczne świece, czy też te zapachowe. Rzeczywiście, aplikacja roztopionego wosku ze standardowych świeczek prosto na skórę może skończyć się jej poparzeniem i będzie przyjemnym scenariuszem wyłącznie dla miłośników zabaw w stylu rodem z „Pięćdziesięciu twarzy Grey’a”. Świece do masażu różnią się jednak składem od tych zwyczajnych. A to oznacza, że gdy zapalisz jedną z nich:

  • we wnętrzu roztoczy się przyjemny zapach, który zadziała pobudzająco na zmysły – na tym polu świece do masażu nie ustępują pod względem jakości popularnym świecom do aromaterapii,
  • zacznie się powoli roztapiać, ale wosk nie rozgrzeje się do bardzo wysokiej temperatury, a raczej zamieni się w ciepły (ale nie gorący!) balsam, który bez obaw o ból możesz wmasować w skórę.

Co ważne, skład ciepłego balsamu, który powstanie po wytopieniu świecy, sprawia, że substancja doskonale wnika w skórę, a co najważniejsze – jest bogata w substancje odżywcze i nawilżające. Dzięki temu skóra osoby masowanej już po zabiegu jest przyjemnie gładka i miękka. Jednym słowem: zabieg z wykorzystaniem świecy do masażu pozwala Ci połączyć przyjemne z pożytecznym!

Świeca do masażu: w domu czy u kosmetyczki?

Masaże świecą są coraz popularniejszym zabiegiem w salonach masażu oraz SPA. Niemniej jednak, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać go w domu. To doskonały pomysł na przykład na urozmaicenie romantycznego wieczoru z ukochaną osobą. Lekka kolacja, lampka wina, rozpalona świeca zapachowa o przyjemnym, pobudzającym aromacie, a później masaż, który może stać się preludium do dalszej zabawy lub… po prostu szansą na zrelaksowanie się.

Masaż świecą może wykonać nawet zupełny amator. Jak to zrobić?

  • Wybierz odpowiednią świecę. Musi to być świeca do masażu, a więc np. ta na bazie wosku sojowego lub olejów, które roztapiają się w niskiej temperaturze. Najczęściej tego typu świece są zamknięte w porcelanowym lub metalowym opakowaniu, które ułatwia aplikację balsamu na skórę. Ich bogaty wybór znajdziesz np. na sexownysklep.pl.
  • Dobierając zapach, postaw raczej na te ciężkie i o własnościach afrodyzjaku – np. takie jak wanilia, jaśmin, neroli, drzewo sandałowe czy kakao. Tego typu aromaty pozwolą się w pełni zrelaksować.
  • Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie masażu od długiej, gorącej kąpieli – np. w blasku świecy, która potem zostanie wykorzystana podczas „zabiegu”.
  • Ciepły olej ze świecy rozprowadź na dłoniach, a dopiero z nich przenieś go na skórę masowanej osoby. W ten sposób zabieg będzie łagodny i bardzo sensualny.
  • Ciepły wosk pobudzi zmysły, a zarazem pozwoli się zrelaksować i złagodzi napięcie mięśniowe, wprowadzając masowaną osobę w błogi nastrój.

Pamiętaj: masaż świecą może być dopiero początkiem zmysłowych pieszczot. Jednak to, jak zakończy się ten relaksujący rytuał zależy wyłącznie od Ciebie.

Czy zatem warto zainwestować w świecę do masażu? Zdecydowanie tak! Pojedyncza świeca wystarczy na wiele godzin palenia i na wiele sesji w domowym SPA, a relaks, jaki można osiągnąć podczas tego typu zabiegów nie ma sobie równych. Sprawdź i przekonaj się sama!