Sukienki z wiskozy – piękno, styl i ekologia

Modne sukienki z wiskozy podbijają serca kobiet troszczących się o naszą planetę.

W czasach wysokiego konsumpcjonizmu zapominamy nieraz o tym, jak duże szkody przynosi on naszemu środowisku. Przerażająco ogromne ilości śmieci, jakie produkuje ludzkość na Ziemi, nie znika w przestrzeni kosmicznej, a zostaje z nami na długie lata. Podobnie rzecz się ma z regularnie zanieczyszczanym powietrzem oraz wodą. Produkcja odzieży niestety pogłębia wszystkie z powyższych problemów.

Odzież z wiskozy to świadomy wybór

Jeśli znasz zagrożenia, z jakimi mierzy się nasze środowisko i zwracasz uwagę na to, w co się ubierasz, sięgnij po odzież z wiskozy. Sama wiskoza wytwarzana jest w sposób sztuczny, jednak jej główny składnik – celuloza pochodzi z natury, dzięki czemu znajduje się ona na liście materiałów ekologicznych.

Dodatkowym atutem tkanin wiskozowych jest ich wysoka trwałość. Uszyte z nich ubrania są dobrej jakości, dzięki czemu można się nimi cieszyć przez lata, a gdy się znudzą, podarować jeszcze komuś, zamiast wyrzucać na śmietnik.

Sukienki z wiskozy i ich zalety

Wiskoza to materiał bardzo wdzięczny i szlachetny. Jest przyjemny w dotyku, przepuszcza powietrze, pozwala skórze oddychać. W zależności od metody produkcji może on przypominać bawełnę, jedwab, wełnę lub poliester.

Popularne sukienki z wiskozy to mnogość fasonów, wzorów i kolorów. Bardzo modne, letnie sukienki z tego rodzaju tkaniny to doskonały wybór na upalne dni. Są praktyczne, a przy tym pięknie układają się na ciele.

Co ważne, jak na materiał ekologiczny, wiskoza należy do rozwiązań korzystnych cenowo.

Sukienki z wiskozy w KOKOWorld

W przyrodzie nie ma powtarzalności. Nie ma dwóch takich samych kropli wody ani dwóch takich samych źdźbeł trawy. Różnice panują także w świecie ludzi i to jest najpiękniejsze. Każda kobieta ma zupełnie wyjątkową sylwetkę, a wpajane przez media kanony piękna niepotrzebnie zaszczepiają w nas kompleksy. W produktach KOKOWorld można dostrzec ukłon w kierunku odmienności i głos, który chce przekazać każdej kobiecie, że jest piękna. Sukienki, które tu znajdziesz, podkreślają kobiecość, a przy tym pozwalają się czuć swobodnie i komfortowo. Nie krępują ruchów, nie wymagają wyrzeczeń.

Proste kroje sprawiają, że sukienki z wiskozy – KOKOWorld stanowią wspaniałą bazę do tworzenia oryginalnych, nietypowych stylizacji. Wystarczą dodatki w postaci marynarki oversize, ciekawej torebki i butów, by uzyskać zupełnie nowy look. Na co dzień możesz je śmiało łączyć z kardiganem, a nawet bluzą i modnymi sneakersami.

Letnie sukienki w żywych kolorach

Wakacyjne słońce, urlop, długie dni i spotkania w gronie bliskich, to zdecydowanie czas radości. Dlatego wśród letnich trendów damskich występują sukienki o bogatej kolorystyce. W KOKOWorld znajdziesz ciekawą paletę barw kreacji na każdą okazję. Projektanci mody zachęcają obecnie do odważnego sięgania po kolory, a także niestandardowego łączenia ich. Bądź sobą i ubieraj się tak, jak masz ochotę.

Jak dbać o wiskozę?

Aby wiskoza zachowała długo swoje właściwości, należy prać ją w niskich temperaturach 30-40 stopni C. Suszenie powinno odbywać się na płasko, by nie doszło do rozciągnięcia tkaniny. Prasuj również w niskiej temperaturze, po odwróceniu ubrania na lewą stronę.