ekskluzywna.pl ekskl (9) .jpg

Stroje kąpielowe dla aktywnych

Podejście do plażowania jest bardzo różne – jedni wolą się opalać, inni stawiają na aktywność fizyczną. Zależnie od własnych preferencji wypoczynku trzeba dopasowywać stroje kąpielowe, ponieważ nie każdy z nich będzie odpowiedni dla osób uprawiających sport. Co jest bardzo ważne w tym przypadku?

Biustonosz podtrzymujący biust

Każda kobieta, która jest aktywna fizycznie wie jak ważny jest dobór właściwej bielizny. Nie tylko zapewnia to komfort w trakcie ćwiczeń, ale także pozytywnie wpływa na zdrowie oraz wygląd ciała. Nie inaczej jest z aktywnością na plaży – góra od bikini czy stanik wbudowany w jednoczęściowy strój kąpielowy powinny być dobrze dobrane. Zwrócić uwagę należy nie tylko na rozmiar, ale także na to, czy będzie on właściwie podtrzymywał piersi i je rozdzielał w trakcie wyskoków za piłką oraz pływania.

Stroje kąpielowe dla aktywnych kobiet bywają dostępne w butikach i śmieciówkach, ale zwykle lepiej poszukać je w sklepach sportowych. Oczywiście nie oznacza to, że są one brzydkie i niemodne – warto poszukać estetycznych i modnych wzorów.

Majtki z wysokim stanem

W przypadku strojów kąpielowych dla osób aktywnych warto zwrócić uwagę również na majtki. Niskie i wycięte raczej się nie sprawdzą, znacznie lepsze będą te z wysokim stanem – nie trzeba się będzie martwić, że się obsuwają lub odsłonią zbyt wiele przy nagłym lub nieostrożnym ruchu.

Strój jednoczęściowy czy tankini?

Dobrym wyborem stroju kąpielowego może być ten jednoczęściowy. Zwykle tego typu stroje są lepiej zabudowane i mają lepsze staniki. Do tego dochodzi kwestia osłonięcia większej części ciała niż w przypadku bikini – stroje kąpielowe jednoczęściowe zasłaniają również brzuch. Dzięki temu nie trzeba się martwić ewentualnymi otarciami od piasku czy tym, jak wysokie są majtki i czy przypadkiem nie obsuną się zbyt nisko.

Można się zastanowić nad tym, czy tankini nie będzie jednak lepszym wyborem niż strój kąpielowy jednoczęściowy – w końcu też osłoni brzuch, zasłania majtki, więc ich obsunięcie nie będzie straszne, a w razie chęci opalania się można odsunąć koszulkę z brzucha. Mimo niewątpliwych zalet tankini nie jest tak dobrym rozwiązaniem – pod nie dostaje się piasek, co może powodować dyskomfort.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe.