Sprężyny talerzowe – czym się cechują?

Co powoduje, że tak dużo osób decyduje się na sprężyny talerzowe? Warto zauważyć, że akcesoria z tej konkretnej grupy mają bardzo przydatne właściwości. Jakie są to główne zalety? W przypadku jakich branż sprężyny talerzowe są zazwyczaj używane?

Właściwości sprężyn talerzowych

Okazuje się, że sprężyny talerzowe są naprawdę bardzo uniwersalne. Coraz więcej osób decyduje się na akcesoria spełniające normę DIN 2093, która została ustanowiona przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Dlaczego jest to jednak bardzo dobry wybór? Należy podkreślić, że tego typu akcesoria są bardzo dokładnie oraz staranie wykonywane jedynie ze sprawdzonych komponentów. To stal sprężynowa oraz stal nierdzewna A1. Powłoka w przypadku takich elementów jest natomiast fosfatyzowana. Warto zauważyć, że zakres zmienia się natomiast w zależności od zastosowanego materiału. Na przykład dla stali sprężynowej wynosi on od M3 do M80. Trzeba podkreślić, że dobrej jakości podkładki talerzowe mogą mieć grubość wynoszącą od 0,2 do 10 mm, co także nie jest bez znaczenia.

Okazuje się, że sprężyny talerzowe tego typu mogą być stosowane zarówno pojedynczo, jak i całymi zestawami, które są precyzyjnie ułożone na sobie. Dobrej jakości akcesoria z tej grupy wykazują dużą nośność biorąc pod uwagę stosunkowo małe ugięcie sprężyny. Występuje tutaj także zdecydowanie lepsze wykorzystanie przestrzeni – w porównaniu do innych elementów z tej grupy. Porządne sprężyny talerzowe mają wysoką trwałość zmęczeniową. Na dodatek wykazują brak skłonności do odkształcania. Eksperci mogą tutaj stosować rozmaite, specjalistyczne materiały. Takie, które są między innymi odporne na korozję i spełniają wymagane cechy pod kątem sprężystości.

Pełną ofertę sprężyn talerzowych znajdziesz na stalmut.pl/oferta/podkladki/sprezyny-talerzowe-din-2093/

W jaki sposób mogą być użyte sprężyny talerzowe?

Wiecie już, czym charakteryzują się sprężyny talerzowe. W jakich sytuacjach mogą być zastosowane? Okazuje się, że tutaj wyboru nie brakuje. Sprężyny talerzowe DIN 2093 są stosowane na przykład w aspekcie wibroizolacji. Poza tym są nierzadko wybierane uwzględniając systemy zawieszenia kotła w elektrowni. Bardzo dobrze sprawdzają się również biorąc pod uwagę zawory bezpieczeństwa. Kiedy jeszcze? Interesują Was dobrej jakości elementy z tej grupy, które zabezpieczają przed przeciążeniem rozdzielni transformatorowej? A może macie zamiar uzyskać odpowiednią kompensację luzu na łożyskach kulkowych? W takich sytuacjach sprężyny talerzowe również są znakomitym wyborem. Poza tym akcesoria z tej kategorii dobrze odnajdują się biorąc pod uwagę takie elementy, jak sprzęgła, hamulce rozmaitego typu, podnośniki linowe itp.

Dowiedz się więcej na normydin.pl