Sprawdź, jaki kamień pasuje do Twojego znaku zodiaku!

Kamienie i kryształy fascynują ludzi od wieków, to pewne, że kryją w sobie nieznane. Relacje wielu osób utwierdzają jednak w przekonaniu, że niektóre z surowców posiadają zdolności ochronne i wspierają ludzki organizm. By tak się jednak stało, potrzeba odpowiednio dobranego amuletu. Sprawdź, który kamień będzie najlepiej pasował do Ciebie!

Który kamień najlepiej Ci pomoże?

Przede wszystkim jest to uzależnione od Twojego znaku zodiaku. Dodatkowo należy określić, w czym ma pomóc nowy kamień. Wsparcie od surowca może być nie tylko dla ludzkiego ciała, ale i dla ducha. Dzięki noszeniu niektórych kamieni podaje się, że zwiększa się szansa na bogactwo, satysfakcjonujące życie uczuciowe czy sławę. Szeroki wybór kamieni nie ułatwia wyboru przy podejmowaniu decyzji o chęci posiadaniu konkretnego z nich. Warto jednak pamiętać, żeby przy kupnie kierować się pewnością, co do autentyczności pochodzenia surowca. Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić sklep internetowy z koralikami wraz z jego całą ofertą.

Kamień, który jest przeznaczony dla Ciebie, powinien ściśle współgrać z założonymi celami. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z poszczególnymi właściwościami. Warto wskazać, że nie ma tu znaczenia forma biżuterii, którą ostatecznie wybierzesz. Nieistotne jest zatem czy zdecydujesz się na łańcuszek, pierścionek czy koraliki. Nie ma również przeciwskazań do tego, by mieć kilka amuletów!

Zacznijmy od Wodnika

Osoby spod znaku Wodnika powinny wybierać takie kamienie jak ametyst czy fluoryt. Ten pierwszy pomoże otworzyć się na nowe możliwości i poprawi cierpliwość, a co za tym idzie – dążenie do wyznaczonych celów. Z kolei noszenie przy sobie fluorytu daje szansę na uspokojenie umysłu i całego ciała. Wprowadza w nas wewnętrzną harmonię, a także przyczynia się do podejmowania właściwych decyzji.

Jaka biżuteria dla Ryby

Z kolei zodiakalne Ryby mogą pokusić się o wybór m.in. jadeitu, kamienia księżycowego czy agatu. Ostatni z nich odpowiada za relacje z innymi ludźmi, również w ujęciu mądrości i delikatności w stosunku do nich. Drugi z wymienionych nie tylko świetnie wygląda, ale także (a może nawet przede wszystkim) pozwala uspokoić i uświadomić uczucia. Z pewnością pomoże wszystkim poszukującym miłości, a także tym, którzy pragną pielęgnacji związku. Natomiast jadeit jest polecany w szczególności dla wszystkich tych, którzy chcą, by ich myśli podlegały pełnej harmonijności.

Zodiakalne Barany

Urodzeni pomiędzy marcem, a kwietniem, a więc Barany mogą wybrać jaspis czerwony. Ten doskonale pomoże w codziennych czynnościach. Nie tylko wzmocni siłę woli, ale także uwrażliwi noszących go. Pozwoli zwrócić uwagę na to, co w życiu ważne.

Pomoc w relacjach Byka

Dla charakternych osób spod znaku Byka doskonale będzie pasować cytryn i malachit. Pierwszy z nich doda po prostu sił na co dzień, a drugi zabezpieczy Byka przed tzw. „wampirami energetycznymi”, a więc niezwykle toksycznymi osobami, które żywią się energią innych.

Pomoc dla Raka i Bliźniąt

Bliźnięta powinny zdecydować się na wybór bursztynu. Ten popularny kamień naturalny pomoże w poprawie samopoczucia. Dodatkowo dobrym wyborem będzie także serpentynit. Ten w szczególności docenią artystyczne dusze. Przypisuje mu się wsparcie dla wszelkich działań twórczych. Dodatkowo łagodzi emocje i dba o pozytywny nastrój. Osoby spod znaku Raka jako wrażliwcy powinny wybierać koral. Dzięki niemu można łatwiej przystosowywać się do zachodzących w życiu zmian.

A co dla innych?

Zacznijmy od Lwów. Doskonale u nich sprawdzi się tygrysie oko i topaz. Oba kamienie bardzo ładnie wyglądają, a dodatkowo przypisuje się im bardzo pożyteczne właściwości. Pierwszy z nich zadba o obiektywizm i zmusi Lwy do dostrzegania własnych błędów. Z kolei topaz pozwoli na odkrywanie radości nawet z najmniejszych rzeczy.

Urodzeni spod znaku Panny mogą zdecydować się na sodalit. Osoby cechujące się altruizmem przypisywany Pannom wybierając ten kamień pozwolą sobie na zachowywanie zdrowego rozsądku.

Kunzyt to kamień naturalny, który powinien trafić do wszystkich tych, którzy sklasyfikowani są jako zodiakalne Wagi. Ten w szczególności spodoba się wszystkim dążącym do szczęśliwej miłości. Co istotne nie muszą wybierać go tylko osoby samotne, ale i te, które przeżywają trudne momenty w swoim związku.

Skorpiony jako powszechnie znane osoby o mocnym charakterze mogą wybierać m.in. malachit czy opal. Pierwszy odpowiada za wiarę w siebie. Z kolei ci, którzy zdecydują się na wybór opalu, mogą spodziewać się zmniejszeniu dyskomfortu ze względu na zmienność nastroju.

Strzelec powinien zastanowić się nad wyborem labradorytu. Ten ma zapobiegać i chronić przed wszelkimi złymi wpływami. Równie często i chętnie wybierany jest także ametyst, który u Strzelca popracuje nad optymizmem, a dodatkowo wspomoże wytrwałość w szczerości.

Ostatni znak zodiaku, czyli Koziorożec. Osoby urodzone na przełomie grudnia i stycznia mogą wybierać spośród szmaragdu lub howlitu. Pierwszy pomoże w podejmowaniu mądrych, przemyślanych decyzji. Z kolei drugi poprawi skuteczność w osiąganiu zamierzonych celów.