Spinki do mankietów – sprawdź, jak je nosić

Panowie, mimo że mniej chętni do noszenia biżuterii niż panie, doskonale wiedzą, że delikatne drobiazgi „robią robotę”. Szwajcarski zegarek oraz spinki do mankietów to często wystarczające uzupełnienie stylizacji – detale mogą decydować o elegancji całego zestawu. Sprawdź, jak nosić spinki do koszuli, by wyglądać modnie i stylowo.

Drobne detale mogą sprawić, że cała stylizacja nabierze charakteru. Jednym z takich dodatków są spinki do mankietów. Odpowiednio dobrane, wykonane z wysokiej jakości materiału, klasyczne lub designerskie dopełnią formalny lub smart casualowy zestaw. Sprawią, że będziesz prezentował się nienagannie zarówno na ważnym spotkaniu w pracy, jak i na rodzinnym obiedzie czy randce. Oto poradnik, jak nosić spinki do mankietów – taka wiedza w pigułce na pewno się przyda.

Z jaką koszulą można łączyć spinki do mankietów?

Podstawą, by stworzyć udany zestaw ze spinkami do mankietów jest odpowiednia koszula męska. Musisz wiedzieć, że wyróżniamy koszule na spinki i koszule na guziki – oba te rodzaje mają inny mankiet. Może on być pojedynczy lub podwójny.

Tradycyjne mankiety są pojedyncze, czyli są zapinane na guziki. Z kolei wyjątkowo eleganckie są francuskie mankiety, czyli mankiety podwójne. Mankiety mogą być okrągłe, proste lub ścięte. Są one spotykane przede wszystkim w koszulach o bardziej formalnym charakterze. Do takich mankietów można wpiąć eleganckie spinki i można je zmieniać w zależności od stylizacji, okazji czy nastroju.

Jeszcze jeden typ mankietu, który będzie odpowiedni do spinek, to mankiet neapolitański. Nie jest wyjątkowo popularny, ale możesz go kojarzyć z filmów z Jamesem Bondem, który nosił je do smokingu i koszuli. To wyjątkowo elegancki, finezyjny i bardziej zdobny wybór.

Na jakie okazje zakładać spinki do mankietów?

Koszula i dwurzędowy lub trzyczęściowy garnitur, frak albo smoking oraz koszula z mankietem francuskim oraz spinkami to wybór na specjalne okazje. Spinki do koszuli zdecydowanie mają wpływa na całą stylizację – jej charakter oraz elegancję. Zwykle nosi się je na wyjątkowe wydarzenia – w zależności od okoliczności. Zwykle jest to ślub, uroczysty bal, ważna gala czy inne spotkania wieczorowe i o szczególnym charakterze.

W przypadku formalnych uroczystości wybierz klasyczne, stonowane spinki – na przykład srebrne i bez dodatkowych zdobień w postaci wzorów czy kamieni szlachetnych. Złote zachowaj na wyjątkowe wydarzenia – jak m.in. własny ślub.

Mniej formalne są spinki do mankietów, które pomogą wyrazić Twoją osobowość lub zainteresowania – jak m.in. sportowe czy motoryzacyjne modele. Sprawdzą się w pracy, jeśli nie obowiązuje w niej sztywny dress code, a także na rodzinnych uroczystościach.