Ślub cywilny w plenerze

Ślub cywilny jest dziś częstym wydarzeniem. Wiele par decyduje się jedynie na tę formę zawarcia związku małżeńskiego, co jest najczęściej wynikiem ich światopoglądu. Ślub cywilny od kilku lat można także zorganizować poza urzędem. To również czynnik, który decyduje, iż wybieramy właśnie tę formę założenia rodziny. Ślub poza urzędem stanu cywilnego jest możliwy po uprzednim zgłoszeniu takiej woli u kierownika usc. Miejsce, w którym ma odbyć się ceremonia, musi gwarantować zachowanie należytej powagi uroczystości, a także bezpieczeństwa jej uczestników.

Uzgodnienie z urzędem

Decydując się na zawarcie związku małżeńskiego poza siedzibą urzędu stanu cywilnego, powinniśmy wcześniej – na etapie ustalania daty – zgłosić taką wolę urzędnikowi. Musimy ponieść także stosowną opłatę z tego tytułu, która wynosi 1 000 zł. Pożyczki online pozwolą na pokrycie niezbędnych kosztów, związanych z organizacją ślubu w plenerze.

Warto także pamiętać, iż jeśli wybieramy konkretne miejsce na wzięcie ślubu, powinniśmy udać się do urzędu właściwego dla adresu tego miejsca, a nie naszego zamieszkania. W urzędzie mamy obowiązek przedłożyć wszelkie niezbędne dokumenty, które będą potrzebne do sporządzenia aktu małżeństwa.

Odpowiednia oprawa

Jak już wspomnieliśmy, wybierając ślub w plenerze, niezbędne jest wybranie miejsca, które zagwarantuje odpowiednią powagę uroczystości. Decydujemy się często na miejsca zlokalizowane przy innych obiektach np. zamkach, pałacach czy salach weselnych, gdzie później odbywa się przyjęcie. Warto skorzystać z pomocy specjalistów w zakresie organizacji tego rodzaju przyjęć, aby ślub posiadał odpowiedni charakter i oprawę.

Musimy zadbać o nagłośnienie, osłonięcie przed deszczem, a także o krzesła na gości i odpowiedni wystrój. Profesjonalne firmy bardzo często zajmują się kompleksową obsługą ślubów. Ich wynagrodzenie możemy opłacić z pożyczki online. Dzięki zatrudnieniu specjalistów nie będziemy musieli martwić się o żaden ważny aspekt uroczystości.

Ślub w stylu amerykańskim

Ślub w plenerze jest pomysłem, który został zaimportowany do naszego kraju zza oceanu. Piękne plaże, zielone ogrody lub górskie krajobrazy są najczęściej spotykane w amerykańskich produkcjach filmowych, jako miejsca, gdzie bierze się śluby w stylu nowoczesnym. Dziś i w Polsce jest to możliwe.

Chcąc zorganizować ślub cywilny w niestandardowej lokalizacji, warto poszukać miejsc, które specjalizują się w organizacji tego rodzaju uroczystości. Wówczas, oprócz pięknego pleneru, mamy zagwarantowane usługi kompleksowe np. aranżację miejsca udzielenia ślubu zgodnie z wytycznymi Urzędu Stanu Cywilnego, a także niezbędnej oprawy w postaci wyposażenia, nagłośnienia czy muzyki. Dodatkowo możemy skorzystać z oferty organizacji wesela lub obiadu dla najbliższej rodziny, jeśli taką wersję przyjęcia wybierzemy. Pożyczki online będą pomocne w sfinansowaniu wszelkich kosztów, związanych z profesjonalną organizacją ślubu plenerowego.

Decydując się na ślub cywilny w plenerze, musimy brać pod uwagę szereg spraw organizacyjnych, których dopełnienie jest gwarantem udanej uroczystości. Powinniśmy zadbać o transport gości, właściwy wystrój, obsługę. Jeśli samodzielnie nie jesteśmy w stanie zorganizować ceremonii, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, dzięki której wszystkie elementy ślubu będą przygotowane perfekcyjnie.