Sezon wiosna/lato 2018 – modne okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne mogą być nie tylko niezbędną ochroną dla naszych oczu, ale i gustownym dodatkiem do codziennych stylizacji. Jakie oprawki są na topie w tym sezonie?

Kocie oczy

Zdecydowanie najgorętszym trendem są okulary nawiązujące kształtem do tych z lat 50. Najmodniejsze są te o oprawkach z charakterystycznie zaostrzonymi, wyciągniętymi kącikami, tzw. „kotki”. Są niezwykle kobiece i zadziorne, a w dodatku optycznie wyszczuplają twarz. Niestety nie pasują do wszystkich kształtów twarzy, np. kwadratowych i okrągłych.

Wspomnienia z młodości

Retro jest w modzie, w tym także to stosunkowo „świeże” retro, czyli czas młodości millenialsów – lata 90. W związku z tym popularne są okulary o przezroczystych szkłach, w nietypowych kolorach – w szczególności w odcieniach żółtego. Na topie są także cienkie metalowe oprawki. Takie okulary wyglądają niezwykle ekstrawagancko, warto więc dobrze rozważyć do jakiego stroju chcemy je założyć. Źle dobrane mogą sprawić, że nie będziemy wyglądać modnie, a śmiesznie!

Zdrowie i wygoda

Niezależnie od sezonu, w modzie zawsze jest uśmiech. By gościł na twarzy, okulary przeciwsłoneczne muszą skutecznie chronić wzrok i wygodnie się nosić. Źle dobrane oprawki mogą się zsuwać, opierać na policzkach, naciskać na nasadę nosa itp., co jest nieprzyjemne i irytujące. Jak jednak dobrać okulary najzdrowsze dla naszych oczu? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy mają mocne filtry UV. Odpowiedni stopień zaciemnienia, a także dodatkowe właściwości (takie jak np. polaryzacja – minimalizowanie widoczności refleksów) z pewnością uprzyjemnią noszenie okularów. By mieć pewność, że wybrało się dobre okulary, warto wybrać okulary znanych firm okulistycznych. Z pewnością będą droższe od tych z sieciówek czy straganów, ale zdrowie powinno być najważniejsze.

Niezależnie od tego, na jakie okulary zdecydujesz się w sezonie letnim 2018, postaw na to, by były one dla ciebie zdrowe i wygodne. Wybierz okulary przeciwsłoneczne 2018, które ochronią twoje oczy, będą dobrze się nosić i posłużą ci przez lata.