Rolety zewnętrzne – najczęściej wybierane rodzaje

Dla wielu osób wybór rolet zewnętrznych, które będą miały wszystkie najważniejsze atuty stanowi dość spore wyzwanie. Postanowiliśmy zatem pomóc takim ludziom. Opisaliśmy bowiem najczęściej wybierane rodzaje rolet zewnętrznych, które w tym momencie są na rynku – biorąc pod uwagę sklepy internetowe lub stacjonarne. Czym charakteryzują się poszczególne modele?

Rolety natynkowe

Bardzo często wybierane przez Klientów są między innymi właśnie rolety natynkowe. Można również spotkać się z innym określeniem takich właśnie akcesoriów. Są one bowiem również opisywane jako elewacyjne. Czym charakteryzują się takie właśnie rolety zewnętrzne? Mają one aluminiową obudowę z pokrywą rewizyjną, która jest umieszczona od przodu kasety. W jaki sposób może być zaś zamocowana skrzynka? Tutaj są dwie drogi postępowania. Specjaliści mocują tego typu elementy na przykład na murze. Wtedy nie dochodzi do żadnej ingerencji w światło okna. Alternatywą jest instalacja we wnęce okiennej. To natomiast wymaga już ingerencji w światło okna. Bardzo ważną zaletą jest to, że rolety natynkowe mogą być tak naprawdę zastosowane w każdym momencie budowy swojego domu itp. Pod tym względem są zatem niezwykle uniwersalne. Dodatkowo rolety zewnętrzne tego typu cechują się dużą wytrzymałością oraz funkcjonalnością. Nie trzeba również martwić się w tym temacie zbyt wysokimi wydatkami, ponieważ ceny są atrakcyjne.

Rolety naokienne

Poza tym można bez żadnego kłopotu zdecydować się na rolety naokienne. Zamienne nazwy tych właśnie akcesoriów to elementy nakładane lub nadstawne. Co warto wiedzieć na ten temat? Rolety naokienne zostały wyposażone w specjalne skrzynki z PVC. Pokrywa rewizyjna jest zaś umieszczona od tyłu lub dołu… Co jest tutaj istotne? Rolety naokienne są montowane we wnęce razem z oknem. Nic więc dziwnego, że tego typu akcesoria są stosowane biorąc pod uwagę budownictwo nowsze, a także to nieco starsze.

Co jeszcze można wybrać?

W tym temacie jest naprawdę duże pole do manewru. Można zdecydować się bowiem także na inne rolety zewnętrzne, które bardzo dobrze wywiązują się ze swojego zadania. Dużo osób kupuje między innymi elementy podtynkowe. Trzeba zwrócić uwagę na aspekt, że takie akcesoria mają obudowę z aluminium z pokrywą rewizyjną, która w tym przypadku jest umieszczona od dołu skrzynki konkretnej rolety. Ludzie wybierają takie rozwiązanie także ze względów estetycznych. Można również spokojnie zdecydować się na rolety zewnętrzne typu nadprożowego itp.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami firmy SURMA – Producent rolet i żaluzji