Rolety dzień noc – gdzie znajdują zastosowanie?

Rolety dzień-noc to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala swobodnie kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Przez ostatnich kilka lat stały się jednym z najpopularniejszych produktów osłaniających okna. Jaka jest zasada ich działania i gdzie znajdują zastosowanie rolety dzień-noc?

Jak działają rolety dzień-noc?

Rolety dzień-noc to system naprzemiennie ułożonych pasów transparentnego oraz zaciemniającego materiału, które można przesuwać, zwiększając lub zmniejszając w ten sposób ilość światła w pomieszczeniach. Modele tego typu mogą być montowane bezpośrednio do ramy okiennej, a także do ściany czy sufitu.

Rolety dzień-noc a styl aranżacyjny

Rolety składające się z naprzemiennie ułożonych pasów to rozwiązanie bardzo uniwersalne – doskonale sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach utrzymanych w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Twoje mieszkanie jest urządzone zgodnie ze skandynawskimi trendami? Dominują w nim białe meble, surowe drewno oraz drobne bibeloty? A może wolisz minimalistyczne wnętrza z dużą liczbą błyszczących, stalowych elementów? Rolety dzień-noc wspaniale wpisują się w stylistykę pomieszczeń o ascetycznym designie, stanowiąc ich naturalne uzupełnienie. Innowacyjny system rolet świetnie sprawdzi się również we wnętrzach urządzonych w tradycyjnym stylu. Charakterystyczny design sprawia, że zastosowanie rolety dzień-noc jest bardzo uniwersalne.

Do sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego

Rolety dzień-noc mogą być montowane w różnych rodzajach pomieszczeń – wszędzie tam, gdzie chcemy ograniczyć dostęp światła słonecznego oraz uchronić się przed spojrzeniami przechodniów. Jest to znakomite rozwiązanie np. do sypialni, w której chcemy zachować prywatność, a w nocy często także zablokować dostęp światła z ulicy. Należy jednak pamiętać, że rolety dzień-noc nie zapewniają takiego zaciemnienia, jak rolety podgumowane.

Rolety dzień-noc sprawdzą się świetnie również w salonie – ogromna różnorodność kolorystyczna powoduje, że rolety te będą pięknie komponować się z wystrojem wnętrza. A może poszukujesz rozwiązania do pokoiku dziecięcego? System naprzemiennie ułożonych pasów transparentnych i zaciemniających spełni wszystkie oczekiwania! To oczywiście nie wszystko – rolety dzień-noc mogą być zastosowane również w kuchni, łazience czy gabinecie.

Rolety dzień-noc w domu i biurze

Innowacyjny system kontrolowania natężenia światła oraz estetyczne wzornictwo sprawia, że rolety dzień-noc mogą być zastosowane nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także biurach, gabinetach czy innych pomieszczeniach o przeznaczeniu komercyjnym lub usługowym. Niezależnie od tego, czy są zamontowane do ramy okiennej, ściany czy sufitu, zawsze prezentują się profesjonalnie i podkreślają charakter wnętrza.