Ręczniki hotelowe – na co zwracać uwagę podczas ich zakupu?

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, na komfort przebywania w danym hotelu mają wpływ najmniejsze nawet detale. Goście hotelowi zwracają uwagę nie tylko na estetykę oraz schludność pokojów, ale również na obecność różnego rodzaju akcesoriów, takich jak hotelowe ręczniki.

Współcześnie, na rynku istnieje wiele ich rodzajów, dlatego też ich zakup nie powinien być dziełem przypadku. Odpowiednio dobrany ręcznik to nie tylko wygoda użytkowania przez gości, ale również wysoka trwałość, dzięki której właściciel hotelu nie będzie zmuszony nabywać nowych kompletów po krótkim czasie od zakupu poprzedniego.

Chłonne, eleganckie ręczniki

Pobyt w hotelu jest luksusem dla wielu osób. Jest to także miejsce wypoczynku oraz relaksu, dlatego też goście oczekują obsługi na najwyższym poziomie. Dotyczy to zarówno jakości pracy osób w nim zatrudnionych, jak również jakości akcesoriów znajdujących się w pokoju. Decydując się na zakup gadżetów, pościeli, czy też ręczników, należy dokładnie przeanalizować dostępne propozycje, by móc wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Warto pamiętać, że ręczniki hotelowe są rzeczą używaną każdego dnia, dlatego też powinny być one chłonne, eleganckie, ale również wysoce odporne na częste pranie.

Wszystkie ręczniki dla hoteli powinny przede wszystkim bardzo dobrze wchłaniać wodę, ponieważ jest to główne ich przeznaczenie. Nawet najbardziej estetyczny oraz najlżejszy ręcznik stanie się całkowicie bezużyteczny, jeżeli nie będzie wchłaniał całego nadmiaru wody po kąpieli. To właśnie między innymi z tego powodu należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego został on wyprodukowany.

Postaw na 100% bawełny

Znaczna część właścicieli hotelów, czy też pensjonatów, decyduje się na zakup ręczników wykonanych w 100% z klasycznej bawełny. Jest to dobry wybór, ponieważ tekstylia te są wysoce chłonne, dość szybko schną, a ich koszt jest stosunkowo niewielki. Dobrym pomysłem jest także zakup ręczników hotelowych z dodatkiem bambusa. Zyskują one właściwości bakteriobójcze i charakteryzują się bardzo szybkim wysychaniem. Inną, równie popularną opcją, są ręczniki z egipskiej bawełny, które są bardzo miękkie w dotyku, co wpływa na komfort ich użytkowania.

Należy również pamiętać, że ręczniki hotelowe są prane z o wiele większą częstotliwością niż ma to miejsce w przypadku akcesoriów używanych w domu. Z tego właśnie powodu powinny być one o wiele bardziej odporne na działanie środków czyszczących oraz wody. Ręczniki hotelowe są często prane każdego dnia, w bardzo wysokich temperaturach, dlatego też tak ważnym jest, by były one wysoce wytrzymałe. Nie bez znaczenia jest także ich gramatura. Te z gramaturą nieco cieńszą zajmują mało miejsca, szybko wysychają lecz mogą mieć problemy z dobrym wchłanianiem wody. Szacuje się, że najbardziej optymalnym wyborem będą ręczniki o gramaturze 450-500. Są one wystarczająco miękkie, szybko schną i w znacznej części przypadków wchłaniają odpowiednią ilość wody.