Pyszna woda zawsze pod ręką!

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że woda to życie. Dla organizmu to być albo nie być, dlatego potrzebuje odpowiedniej dawki tego życiodajnego płynu – kobiety 2 litry, a mężczyźni 2,5 litra dziennie. Jej braków nie da się uzupełnić samym pożywieniem, bo tym sposobem dostarczamy około 30% wody, a więc pozostałą część muszą stanowić płyny. Powinniśmy mieć łatwy dostęp do niej, by szybko uzupełnić niedobory. Butelka Dafi, czyli pierwsza w Polsce, która filtruje wodę, to doskonała odpowiedź na te potrzeby.

Organizm i woda – nierozerwalna symbioza

Ciało człowieka składa się z wody, nie może bez niej istnieć. U kobiet jest to 60 procent masy ciała, a u panów aż 70 procent! Bez jedzenia można przeżyć dość długo, ale tego samego nie można powiedzieć o braku wody – tutaj co najwyżej mamy szansę na kilka dni. Dla prawidłowego działania organizmu, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym musimy utrzymywać odpowiedni stan nawodnienia. A nie jest to takie łatwe, gdyż każdego dnia, właściwie przez cały czas, ją tracimy: czy to przez skórę, z oddechem, ale też wydalając ją z moczem i kałem. A pomyślmy o deficycie, gdy jesteśmy w trakcie wysiłku fizycznego – w tej sytuacji zapotrzebowanie na wodę zwiększa się wielokrotnie.

Jeśli to zlekceważymy, odczujemy negatywne objawy różnego rodzaju: ból głowy, brak koncentracji uwagi czy suchość w ustach. Długotrwały brak płynów może nawet doprowadzić do omdleń. Czy są jeszcze wątpliwości, że wodę powinniśmy pić regularnie? Ale jak o tym pamiętać? Najlepiej mieć ją zawsze pod ręką, w wygodnej butelce Dafi, którą możemy kupić na stronie www.sklep.dafi.pl.

Butelka Dafi – co to takiego?

To pierwsza w Polsce butelka wyposażona w wymienny filtr węglowy. Dzięki niemu śmiało możemy korzystać z wody kranowej, bo usuwany jest z niej zapach chloru i nieprzyjemny smak. Jednocześnie pozostaje to, co cenne, czyli niezmieniona ilość minerałów, które naturalnie występują w wodzie – głównie to wapń i magnez. Filtr więc działa tak, że organizm otrzymuje to, co dobre – cenne pierwiastki, a w tym samym czasie chroniony jest przed związkami, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Ponadto, jakość wody wzrasta, bo zostaje podwyższone pH wody. Nie ma też ryzyka, że negatywne związki dostaną się do płynu przez materiał, z jakiego wykonana jest butelka. Pozbawiona jest szkodliwego Bisfenolu A, zrobiona z solidnego, wytrzymałego tworzywa, a na podstawie odpowiednich atestów, dopuszczona do kontaktu z wodą.

Dlaczego jest tak wyjątkowa?

O jej unikatowości świadczą ergonomiczna budowa i korzystne gabaryty (lekka i poręczna, bo waży zaledwie 33g). Dzięki temu możemy mieć ją zawsze przy sobie i nie martwić się o to, by kupować wodę w jednorazowych opakowaniach. Docenimy wygodny, bardzo szczelny korek, który nie pozwoli uronić ani kropli płynu oraz filtr węglowy – o którym już wspominaliśmy – zamieniający “kranówkę” w smaczną wodę. Jest bardzo wydajny, starcza na długo – może zastąpić aż 300 butelek 0,5 l ze sklepu!

Co więcej, butelka wyprodukowana jest w Polsce, z najwyższej jakości surowców. Jej poręczność sprawia, że możemy używać jej wszędzie – na spacerze, podczas aktywności, w pracy, domu, szkole itp.

O korzyściach raz jeszcze

Nie będziemy po raz kolejny wspominać o tym, że wodę pić trzeba, bo to chyba dla wszystkich oczywiste. Wspomnijmy jednak o dodatkowych zaletach, które sprawiają, że warto zaopatrzyć się w butelkę Dafi!

– To przede wszystkim wygoda, bo butelkę zabierzemy wszędzie, a jednocześnie nie musimy się rozglądać za sklepem, by kupić jednorazowy napój;

– Powyższy punkt wiążę się nierozerwalnie z oszczędnością, bo nie musimy za każdym razem wydawać pieniędzy, żeby uzupełnić niedobory życiodajnego płynu;

– To zdrowie, bo regularne nawadnianie sprawia, że organizm lepiej funkcjonuje, a więc mamy lepsze samopoczucie;

– To pyszny smak, bo filtrowana woda jest naprawdę dobra;

– I troska o ekologię, bo mamy jedną butelkę, a nie jednorazówkę, która po opróżnieniu wyląduje w koszu.

Nie ulega wątpliwości, że warto zaopatrzyć się w butelkę Dafi. Wspomniane zalety o tym świadczą, ale nie tylko – w końcu picie wody jest czymś koniecznym, więc dobrze mieć łatwy dostęp do niej.