Pucharki do deserów – zaskocz swoich gości eleganckim deserem

Każda pani domu wie, że deser to absolutna konieczność podczas obiadu czy kolacji, na której gościmy swoich przyjaciół lub rodzinę. By był on jeszcze większym zaskoczeniem, warto zaserwować go w eleganckich naczyniach. Doskonale sprawdzą się pucharki do deserów.

Pucharki deserowe

Pucharki do deserów to uniwersalne i praktyczne naczynia, w których można podawać nie tylko desery lodowe z owocami i bitą śmietaną – doskonale nadadzą się do zaserwowania kremów, budyniów, galaretek, a nawet wymyślnych drinków. Pucharki są bardziej praktyczne i dużo wygodniejsze niż talerzyki deserowe, które sprawdzają się raczej w przypadku ciast i tortów. Zajmują mniej miejsca na stole, są także głębsze, dzięki czemu trudniej o wydostanie się zawartości, a co za tym idzie, o katastrofę w postaci trudnych do usunięcia plam na dywanie, obrusie czy co gorsza ubraniu. Co więcej, można je wykorzystać do serwowania słonych przekąsek np. sałatek albo jako element dekoracyjny stołu, zamieniając je w świecznik.

Rodzaje pucharków deserowych

W sklepach znajdziemy mnóstwo rodzajów pucharków deserowych. Dostępne są modele wykonane z porcelany, plastiku, szkła, a także metalowe. Producenci zastawy stołowej prześcigają się w kolorach i wzorach. Zależnie od naszych upodobań znajdziemy więc naczynia o różnych kształtach i kolorach, fakturach, a także rozmaitych pojemnościach – nawet do 760 ml. Co ciekawe, pucharki wykonane z plastiku cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Przede wszystkim są one bardzo trwałe i bezpieczne – nie tylko podczas imprez plenerowych, ale także przyjęć dziecięcych. Są lekkie, odporne na ścieranie, a ponadto można je z powodzeniem myć w zmywarce. Ich design nie odbiega od tradycyjnych szklanych czy porcelanowych naczyń, a pyszne desery smakują z nich równie wyśmienicie. Ciekawe propozycje deserów, które można zaserwować swoim gościom, znajdują się a innej publikacji: „Truskawkowe szaleństwo – jak w 3 krokach przygotować zdrowy deser w pucharku lodowym”.

Życzymy udanych przyjęć, podczas których z pewnością uda nam zaskoczyć swoich gości wykwintnymi deserami podanymi w eleganckich pucharkach deserowych.