Przygotuj torebkę na wiosnę

Chociaż legenda głosi, że w damskiej torebce można znaleźć wszystko, tak naprawdę jej zawartość zmienia się wraz z porą roku. Zbliża się wiosna. Sprawdź, jaki remanent musisz przeprowadzić w torebce.

1. Błyszczyk ochronny przydaje się o każdej porze roku, ale ten zapobiegający spierzchnięciom i chroniący przed mrozem nie będzie ci potrzebny. Zamień go na inny, lżejszy, o niebanalnym kolorze. Ważne, by miał w swoim składzie witaminy i substancje nawilżające.

2. Zapasowe rękawiczki wkrótce przestaną ci być potrzebne. Ba! Nawet te, które nosisz na co dzień, lada moment wylądują na dnie szuflady. Moda na rękawiczki letnie minęła niemal sto lat temu. Dziś nie musisz nosić rękawiczek chroniących dłonie przed słońcem. Jednak rozważ, czy w twojej torebce nie powinny się znaleźć rękawiczki samochodowe. To nie tylko kwestia mody, ale i wygody, szczególnie w dłuższych trasach.

3. Zamień krem chroniący twoją twarz przed mrozem na ten, który będzie cię chronił przed niebezpieczną i niezdrową opalenizną. Nie znaczy to, że musisz chodzić blada całe lato. Jednak dbaj o swoją skórę – smaruj ją kremem do opalania z filtrem UV zawsze, kiedy wychodzisz na zewnątrz. Jeśli na co dzień nosisz makijaż, korzystaj z kosmetyków, które mają w swoim składzie wspomniane filtry.

4. Wiosna to dobra pora na zmiany. Zastanów się, czy nie chcesz odświeżyć etui do telefonu. Może pora kupić całkiem nowy? Przy okazji możesz też zmienić tapetę w telefonie na bardziej wiosenną.

5. Już niebawem powrócisz do noszenia pantofli i szpilek. Te ostatnie wyglądają niezwykle elegancko, przyciągają wzrok nie tylko mężczyzn. Niestety mają jedną wadę – gubią fleki. Dlatego, jeśli jesteś miłośniczką butów na wysokim i cienkim obcasie, powinnaś mieć w torebce zapasową parę fleków. Na zimę na pewno je wyjęłaś, bo nie były potrzebne. Pora włożyć je z powrotem.

6. Wiosna to dobra pora, by zamienić samochód na rower. Co prawda ani jedno, ani drugie nie mieści się w torebce, ale na pewno znajdzie się tam miejsce na okulary sportowe. Jeśli mieszkasz w mieście, w zimie zapewne uznałaś je za nieprzydatne i wyjęłaś. Wiosenny powrót do uprawiania sportów plenerowych nie będzie w pełni udany, jeśli nie zadbasz o bezpieczeństwo oczu.

7. Prawdopodobnie nie będziesz prosto z pracy wracała do domu. Kiedy zrobi się ciepło, chętnie pójdziesz na spacer, spotkasz się z przyjaciółmi, zrobisz kilka zdjęć, nakręcisz filmik dokumentujący zabawną sytuację. Niestety – twój smartfon może nie być tak szczęśliwy z tego powodu, jak ty. Dlatego od wiosny do jesieni w twojej torebce obowiązkowo musi znajdować się powerbank. Naładowany!

8. Z niewiadomych powodów od wiosny do jesieni rajstopy drą się zdecydowanie częściej niż od jesieni do wiosny. Jeśli nie masz, koniecznie włóż do torebki zapasową parę. Wiosna to dość kapryśna i nieprzewidywalna pora roku. Chłodne poranki i gorące popołudnia nie są niczym niezwykłym. Dlatego nie zaszkodzi, jeśli oprócz rajstop włożysz do torebki dodatkową parę skarpet.

9. Wiosenne buty to nie zawsze wygodne buty – taka jest cena stylowego wyglądu. Jeśli masz pecha do butów lub masz bardzo delikatne stopy, nie zapomnij wrzucić do torebki opakowania plasterków. Przydadzą się w kryzysowej sytuacji.