Przecinarka do płytek dla wymagających specjalistów

Przecinarka do płytek to profesjonalne narzędzie, które pozwoli na precyzyjne, szybkie i bezpieczne docinanie glazury podczas prac remontowych i budowlanych. Rynkowa oferta przecinarek do glazury jest bardzo zróżnicowana, a nowoczesne przecinarki pozwalają nie tylko na efektywne docinanie ceramicznych płytek, ale także umożliwiają cięcie kamienia czy betonowych płytek i bloczków. Sprawdź, jaka przecinarka do płytek okaże się najlepszym wyborem dla Ciebie.

Jaka przecinarka do płytek okaże się najlepszym wyborem?

Przecinarka do płytek to zaawansowane urządzenie tnące wyposażone w specjalny stół roboczy, prowadnice, oraz element tnący. Od zastosowanych rozwiązań technologicznych i konstrukcji przecinarki zależy wydajność, niezawodność, tempo pracy oraz precyzja cięcia.

Z tego też względu podczas doboru przecinarki należy zwrócić szczególną uwagę na jej podstawowe parametry, tj.: maksymalną głębokość i długość cięcia, możliwość cięcia pod skosami, dodatkowe wyposażenie – np. w pompę wody i system nawadniania czy tarcze z obrzeżem ciągłym, a także na mobilność całego urządzenia. Poniżej prezentujemy najlepsze przecinarki do płytek wybierane przez polskich fachowców.

Przecinarka do płytek Altrad Belle Maxitile 260

Przecinarka do płytek Altrad Belle Maxitile 260 to sprawdzona i solidnie wykonana przecinarka do glazury, która idealnie sprawdza się do cięcia większych płytek. Dzięki wyposażeniu w głowicę tnącą zamontowaną na szynie, urządzenie pozwala na cięcie pod każdym kątem, pozwalając na wykonywanie cięć wgłębnych. Maksymalna głębokość cięcia to 40 mm, a maksymalna długość cięcia zapewniana przez przecinarkę Altrad Belle Maxitile 260 to 650 mm.

Prezentowana przecinarka do płytek wyposażona została w silnik elektryczny o mocy 0,65 kW zasilany napięciem znamionowym 230 V. Sprzęt posiada duży stół do cięcia zwiększający komfort pracy, a także elektryczną pompę wody, która precyzyjnie steruje przepływem wody i pozwala na bezpyłowe cięcie i efektywne chłodzenie ostrza.

Przecinarka do płytek Husqvarna TS 73 R

Przecinarka do płytek Husqvarna TS 73 R to efektywna i niezwykle wydajna przecinarka do glazury  i klinkieru, która oferuje stabilny system prowadnicy gwarantujący wysoką precyzję cięcia pod kątem 45 i 90 stopni oraz wykonywania cięć wgłębnych. Prowadnica pozwala także na cięcie po przekątnej płytek o wymiarach 50×50 cm.

Przecinarka do płytek Husqvarna TS 73 R pozwala na maksymalną głębokość cięcia 50 mm i maksymalną długość cięcia 730 mm. Sprzęt wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 1 kW. Producent zaimplementował w urządzeniu regulowany prowadnik oraz rozszerzający się blat roboczy. Wytrzymała pompa wody zapewnia precyzyjne sterowanie przepływem, skutecznie ograniczając pylenie i chłodząc element tnący.

Przecinarka do płytek Husqvarna TS 230 F

Przecinarka do płytek Husqvarna TS 230 F to mobilna, funkcjonalna i wytrzymała przecinarka, która sprawdzi się do cięcia klinkieru i glazury. Urządzenie posiada silnik elektryczny o mocy 0,8 kW i dzięki systemowi odzyskiwania wody pozwala na długotrwałą pracę bez zbędnych przestojów. Przecinarka pozwala na wykonywanie cięć o głębokości do 46 mm przy cięciu jednostronnym i do 92 mm przy cięciu dwustronnym. Urządzenie waży zaledwie 16,5 kg, dzięki czemu jest łatwe w transporcie i magazynowaniu.

Scroll to Top