Polskie kosmetyki wegańskie – pokochaj je!

Mając na uwadze szum informacyjny powinniśmy nauczyć się odsiewać nieprawdziwe informacje oraz czerpać wiedzę z możliwie najbardziej sprawdzonych źródeł. Faktem jest to, że coraz częściej analizujemy skład żywności, którą kupujemy. Nie ma sensu wobec powyższego dziwić się, że coraz bardziej świadomie analizujemy zawartość kosmetyków, które chcemy zakupić. Prawdziwą rewolucją dla całego świata są polskie kosmetyki wegańskie. Kosmetyki wegańskie, najprościej rzecz ujmując, nie mają w swoim składzie substancji pochodzenia zwierzęcego. Poznaj je bliżej.

Polskie kosmetyki wegańskie – zdrowie, zdrowie i jeszcze raz zdrowie!

Najprościej rzecz ujmując, kosmetyki wegańskie nie posiadają w swoim składzie żadnych substancji mających pochodzenie zwierzęce. Polskie kosmetyki tego typu są opatrzone znakiem jakości Viva!, przyznawanym przez fundacje o takiej samej nazwie. Działa ona na rzecz ochrony zwierząt. Certyfikat wystawiony przez ową fundację przygotowuje się z dla wegan i wegetarian, ale oczywiście kupować te produkty mogą wszyscy. Nie znajdziemy w nich żadnych składników odzwierzęcych. Skład kosmetyków oznaczonych symbolem Viva! jest również wolny od substancji pochodzenia GMO. Wegański skład potwierdzają również certyfikaty Vegan Society. Produkty ze znakiem króliczka gwarantują, że kosmetyki nie były testowane na zwierzętach na absolutnie żadnym etapie produkcji.

Skuteczność i innowacja – polskie kosmetyki wegańskie

Aby kosmetyk mógł uzyskać znak Vegan, musi spełnić dwa konkretne i podstawowe warunki. Po pierwsze produkty, jak i ich składniki nie mogą w żadnym razie być testowane na zwierzętach. Po drugie nie może zawierać absolutnie żadnych składników pochodzenia zwierzęcego bądź odzwierzęcego. Ponadto tego typu kosmetyk powinien być wolny od składników roślinnych, które pochodzą z tak zwanych upraw genetycznie modyfikowanych (GMO). Produkty wegańskie powinny mieć w składzie wyłącznie naturalne ekstrakty z kwiatów, owoców, ziół, warzyw, a także olejków eterycznych. Przy tworzeniu kosmetyków powinno stosować się tylko i wyłącznie wyciągi roślinne lub mineralne, które są pozyskiwane w zgodzie z zasadami, które wyznają weganie. Warto zapoznać się z naszymi produktami: płyn micelarny z kwasem hialuronowym. Absolutnie bez jakiegokolwiek naruszania praw zwierząt do wolności i życia w naturalnym środowisku, jak również z poszanowaniem ich godności. Jednocześnie warto pamiętać, że nie wszystkie wegekosmetyki posiadają certyfikaty – nie wszyscy producenci, zwłaszcza tworzący tańsze linie kosmetyczne, starają się o ich uzyskanie. Nasze kosmetyki posiadają stosowne certyfikaty, są bardzo dobrej jakości a co najważniejsze są bezpieczne.

Produkty na dzień i noc

Nasze produkty oprócz tego, że są bardzo wysokiej jakości, spełniają wszelkie certyfikaty są również różnorodne. Nasza linia kosmetyków dostarczy Ci produkty, który jest dedykowany specjalnie na dzień bądź na noc. Jest to bardzo ważne ponieważ nasza skóra zupełnie inaczej pracuje w dzień jak i w nocy. Specjalnie dobrane składniki sprawią, że zregenerujesz swoją skórę i będzie piękna i zdrowa.