Podróżując z biurem podróży, nie trzeba wybierać Seszele czy Mauritius.

Na Seszelach widoczna jest bogata flora i fauna, zachwyca pięknymi wulkanicznymi krajobrazami. To na Seszelach można poczuć się częścią natury. Podwodny świat jest idealny dla miłośników nurkowania. Jednocześnie istnieją wyspy, które są doskonale przystosowane do rekreacji i mają elegancką infrastrukturę i są absolutnie dzikie. Nawiasem mówiąc, jest to również ulubione miejsce miłośników wędkarstwa dalekomorskiego. Mauritius, w przeciwieństwie do Seszeli, jest jedną dużą wyspą, na której koncentruje się wszystko, czego potrzebują turyści. Obszar ten jest idealny dla osób, które preferują aktywne formy wypoczynku.

Seszele czy Mauritius – czy trzeba wybierać?

Turyści planując wycieczkę, zastanawiają się Seszele czy Mauritius, co wybrać? Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zapoznać się z atrakcjami tych regionów i wybrać najciekawszą dla siebie opcje. Jednak wykupując wycieczkę w biurze podróży, można podróżować po obydwu regionach.

Seszele to wyspiarski kraj w Afryce Wschodniej, który składa się ze 115 wysp, z których tylko 33 są zamieszkane. Seszele znajdują się na zachodnim Oceanie Indyjskim, na południe od równika, około 1600 km na wschód od kontynentu afrykańskiego, na północ od Madagaskaru. Największą i najbardziej zaludnioną wyspą archipelagu Seszeli jest wyspa Mahe. Jej piękne krajobrazy, rozległe plaże i małe zatoczki, a także parki narodowe i rezerwaty przez cały rok są wypełnione turystami z zagranicy, którzy przyjeżdżają tu po brązową opaleniznę i egzotyczne przeżycia.

Wszystkie plaże Mahe wyróżniają się wyjątkową czystością i najwyższym poziomem usług. Najbardziej popularnym miejscem wypoczynku na wyspie jest rozległa plaża Beau Vallon, która rozciąga się wzdłuż wybrzeża na obszarze około 3 km. Infrastruktura tej plaży jest dobrze rozwinięta i jest reprezentowana przez kilka ośrodków sportów wodnych, restauracje, dyskoteki, a nawet kasyno.

Plaża Anse Intendanse uważana jest za jedną z najbardziej malowniczych na Mahe. Znajduje się w zatoce, jest otoczony palmami kokosowymi na całym obwodzie. W północnej części zwykle opaleni nudyści. Miłośnicy surferów będą cieszyć się wysokimi falami plaży Grand Anse. Można uprawiać ten sport tutaj przez cały rok, ale w okresie od maja do września fale mogą być zbyt wysokie i niebezpieczne. Perłą Mahe i dumą mieszkańców jest Ogród Botaniczny Mont Fleury, zajmujący powierzchnię 6 hektarów. W tym parku narodowym rośnie wiele endemicznych i rzadkich gatunków roślin, wśród których jest symbol Seszeli: palma coco de mer.

Wyspa La Digue na Seszelach

Nawet wśród oszałamiająco pięknych wysp archipelagu Seszeli wyspa La Digue wyróżnia się pięknymi krajobrazami, które często wydają się po prostu nierealne, tak nienaganne. Ta wyspa, niezepsuta przez ludzką interwencję, pojawia się swoim gościom w formie, w jakiej istniała setki, a może tysiące lat temu. Miłośnicy dzikiej natury i surfingu nie muszą wybierać Seszele czy Mauritius, biuro podróży zorganizuje wycieczkę, na trasie której będzie można podziwiać obydwa obszary na oceanie Indyjskim.

Pobyt na wyspie La Digue stwarza poczucie całkowitej izolacji od świata zewnętrznego, który jest zdominowany przez najnowsze technologie. To tutaj można zapomnieć o zgiełku i stresach dnia codziennego, otoczonych naprawdę dziewiczym pięknem. Krajobrazy La Diga harmonijnie łączą różowawe plaże wybrzeża, dziewiczy las deszczowy w centralnej części wyspy oraz granitowe klify i głazy porozrzucane po całym terytorium. Główną atrakcją przyrodniczą są tutaj duże granitowe głazy, które pod wpływem wody i wiatrów monsunowych nabrały niezwykłych kształtów. Różowe o świcie i purpurowo-czerwone podczas zachodu słońca, dają fantastyczny krajobraz otaczający, tworząc uczucie bycia na innej planecie.

Tutaj olbrzymie żółwie Aldabra mieszkają w specjalnie wyposażonych pomieszczeniach, które mogą mieć do 150 lat. Ponieważ w wielu miejscach wyspa jest otoczona rafą koralową, woda jest wystarczająco spokojna. Dlatego nurkowie mogą z łatwością cieszyć się podwodnym światem wyspy La Digue, którą reprezentuje cała różnorodność ryb morskich, muszli i ponad 100 gatunków koralowców.

Wyspa Praslin na Seszelach

Jedną z najbardziej malowniczych i interesujących wysp na archipelagu Seszeli jest Wyspa Praslin. Jej liczne plaże, otaczające wyspę na całym obwodzie, przyciągają turystów swoją romantyczną samotnością niczym magnes. Można wędrować godzinami po pustych ścieżkach Praslin, ciesząc się śpiewem rzadkich ptaków i pięknem lokalnej przyrody. Pierwszą rzeczą, która robi wrażenie i zdumiewa każdego, kto odwiedził tę wyspę, są oczywiście niezwykle piękne krajobrazy. Praslin nie jest tak górzysta, jak jej sąsiadka Mahe, najwyższy punkt wznosi się zaledwie 330 m nad poziomem morza. Wzgórza wyspy są raczej łagodne i stopniowo schodzą do samej wody. Cechą Praslin jest to, że prawie na całym obwodzie jest otoczona rafą koralową.

Jednym z najbardziej popularnych wśród turystów jest Zatoka Lazio, położona w północnym krańcu Praslin. Ta zatoka w kształcie półksiężyca, granicząca po obu stronach ze skałami, jest niezwykła nie tylko ze względu na niezwykłą urodę, ale także ze względu na to, że jest jedyne miejsce na wyspie, gdzie są małe fale w oceanie. Wynika to z faktu, że zatoka nie jest ogrodzona rafą koralową, w przeciwieństwie do reszty Praslin.

Jedną z najpopularniejszych rozrywek wśród turystów jest nurkowanie. Spokojne wody przybrzeżne są idealne do obserwacji podwodnego świata Oceanu Indyjskiego, którego główną atrakcją w tym regionie są koralowce. Nurkowie bez wątpienia zainteresują się parkiem narodowym wyspy Curiès, niedaleko wyspy, na której terytorium znajduje się duża ilość różnych koralowców. Główną atrakcją Praslin można bezpiecznie nazwać Doliną Majową, którą musi odwiedzić każdy turysta, który przyjeżdża na wyspę.

Mauritius

Port Louis jest stolicą, największym miastem i głównym portem Republiki Mauritiusu położonej w malowniczej zatoce nad brzegiem Oceanu Indyjskiego, otoczonej górami Moka. Pomimo takiej różnorodności kultur i narodowości, ludzie tutaj są bardzo przyjaźni i gościnnie przyjmują turystów, więc wszyscy goście Port Louis, docierający na wyspę, są otoczeni troską i uwagą miejscowych, którzy robią wszystko, aby były wygodne.

Centrum miasta to plac broni, otoczony budynkami z czasów kolonizacji francuskiej. Mauritius to dawna kolonia francuska, która odcisnęła swoje piętno na prawie wszystkim: na architekturze, która została tu zachowana od XVIII wieku, na narodowym składzie ludności, kulturze, kuchni i wielu innych. Najwięcej informacji można uzyskać w biurze podróży, które pomoże zwiedzić i podziwiać wyspy. Wycieczka czy spędzenie urlopu, Seszele czy Mauritius?

Park Vanilla na Mauritius

Rezerwat La Vanilla znajduje się na południu Mauritiusa. Początkowo planowano tu hodowlę krokodyli, ale stopniowo przekształcono w ogromne zoo. Przed wejściem do parku znajduje się mini-farma z owcami, kozami i jeleniami. Spacerując po parku otoczonym palmami, bananowcami i olbrzymim bambusem, można odnieść wrażenie, że chodzi się w środku lasu deszczowego. Rezerwat jest jedynym miejscem na świecie, w którym żyją ogromne żółwie, jest ich tutaj ponad dwadzieścia. Tajemnicza i godna szacunku, luksusowa i niezbadana wyspa Mauritius na Oceanie Indyjskim przyciąga turystów tropikalnym romansem i nienaganną europejską obsługą. Wakacje na Mauritiusie dadzą turystom wszystko, co najlepsze z natury i cywilizacji.

Na Seszelach, bogata flora i fauna, zachwyca pięknymi wulkanicznymi krajobrazami, lawami i górami. To na Seszelach można poczuć się częścią natury. Podwodny świat jest idealny dla miłośników nurkowania. Seszele to najlepsze miejsce do nurkowania, wspaniałe plaże, piękna przyroda, przyjaźni mieszkańcy. Na wyspie Mauritius oprócz relaksu na brzegu niezmiennie pięknego Oceanu Indyjskiego, można wynająć samochód lub skuter i przejechać całą wyspę po obwodzie, lub pójść i podziwiać trzcinę cukrową, podstawę lokalnej gospodarki. Mauritius to wiele parków narodowych i rezerwatów, wspaniałe dania kuchni narodowej. Wyspa ma niezwykłe piękno laguny, która doskonale nadaje się do nurkowania.