Podatność na infekcje intymne

Infekcje intymne są dolegliwością wielu kobiet. Są czynniki, które w szczególny sposób im sprzyjają.

Kiedy łatwo o infekcje intymne

Niestety, żeby doszło do infekcji intymnej nie trzeba wiele. Czasem wystarczy po prostu spadek odporności organizmu, żeby zaczęły się dolegliwości. Dlatego też infekcje intymne występują na przykład w związku z chorobami, przeziębieniami. Ponieważ wpływ ma na nie flora bakteryjna, mogą też wystąpić po przebytej anybiotykoterapii, kiedy to zwalczane są nie tylko chorobotwócze drobnoustroje, ale niejako przy okazji – bakterie odpowiedzialne za tworzenie mikroflory jelitowej czy tej okolic intymnych. Momentem, w którym trzeba też szczególnie o siebie zadbać jest miesiączka, podczas którejłatwo o infekcje, a dodatkowo – stosować nie można wtedy żadnych środków dopochwowych. Panie w okresie menopauzy również są bardziej podatne na tego typu dolegliwości. Infekcjom intymnym sprzyjają wizyty na basenie oraz kontakty seksualne.

Jak chronić się przed infekcjami intymnymi

Z infekcjami intymnymi związany jest szereg uciażliwych objawów – swędzenie pochwy, podrażnienie, upławy. Niedoleczone infekcje często nawracają. Warto więc zadbać o odpowiednią profilaktykę. Na stronie invag.pl zapoznać można się z produktem inVag – te dopochwowe kapsułki mogą być stosowane zarówno w czasie infekcji jak i po to, aby zapewnić odpowiednią profilaktykę. Zawierają one trzy szczepy bakterii Lactobacillus, które odpowiadają za prawidłową mikroflorę okolic intymnych. Probiotyk ginekologiczny pozwala także utrzymać odpowiednie pH pochwy. Istotne jest też to, aby skorzystać z pomocy ginekologa, jeśli zauważamy u siebie objawy infekcji – większość leków jest bowiem dostępnych na receptę. Osoby aktywne seksualnie powinny też przy każdej infekcji leczyć się wraz z partnerem. Warto kupić sobie specjalny płyn do higieny intymnej, który używany będzie w codziennej pielęgnacji. Również powinien on zawierać bakterie kwasu mlekowego, być bezwonny i testowany dermatologicznie. Zwykłe mydło może wysuszać skórę, a ponadto płyn do higieny intymnej również dba o odpowiednie pH pochwy.

Problemy z infekcjami intymnymi powinny być zażegnane jak najszybciej, żeby nie doprawadzić do poważniejszych kłopotów zdrowotnych.