Pliki audio z Youtube

Youtube jest kojarzone przede wszystkim z filmikami. W każdej minucie wgrywane są tu nowe materiały. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ludzie dzielą się tu z innymi swoimi hobby, umiejętnościami, ale i ulubioną muzyką lub filmami. Czasem zdarza się, że najistotniejsza w filmiku jest ścieżka dźwiękowa.

Jak zapisać plik z Youtube na swoim komputerze?

Z pozoru jest to niemożliwe, ale tylko z pozoru. Są bowiem zarówno programy, jak i strony, na których można skorzystać z pewnego rozwiązania. Chodzi po przekonwertowanie materiału z Youtube i zapisanie go w wygodnym dla siebie formacie na dysku swojego komputera.

Ale ja chce muzykę, nie potrzebuję filmu!

Tak, to też jest możliwe. Na Youtube często można znaleźć filmiki stworzone w ten sposób, że użytkownik wykorzystuje jakiś konkretny podkład muzyczny, aby pokazać pewną serię zdjęć. Jeżeli podkład muzyczny komuś się spodoba i chodzi tylko o niego, to rozwiązanie problemy jest proste: konwerter mp3 z Youtube. Celem jego wypróbowania, można ściągnąć na komputer odpowiedni, darmowy program albo skorzystać z konwertera mp3 z Youtube online, np. https://adconnect.pl/mp3

Jest to rozwiązanie bardzo proste w zastosowaniu. Wystarczy do wskazanej ramki przekopiować adres strony Youtube z konkretnym materiałem. Następnie wystarczy kliknąć w przycisk sugerujący początek procesu i zapisu nowo powstałego pliku na dysku.

Na Youtube często można znaleźć nie tylko rzadkie kawałki muzyczne, ale i np. audiobooki. Jest to istna kopalnia bardzo różnych materiałów. Dzięki temu można stworzyć własną bibliotekę plików w formacie mp3. Można je odtwarzać nie tylko z komputera, ale i z telefonu, czy po prostu z wygodnego odtwarzacza mp3. Pliki te mogą towarzyszyć ludziom w podróży lub na spacerze, bardzo umilając  im tym samym czas.

Czy to jest zgodne z prawem?

Tak, zapis filmiku z Youtube w formacie mp3 na własnym komputerze celem prywatnego korzystania mieści się w granicach prawa. Nie wolno jedynie rozpowszechniać tak zdobytych plików, o zarabianiu na tym procederze nie wspominając.

Youtube nadal zostaje bardzo popularnym miejscem umieszczania filmików i ich oglądania i to przez miliony użytkowników każdego dnia. Przekonwertowanie konkretnych plików do mp3 nie umniejsza popularności ani samego Youtube, ani poszczególnych twórców, ani samych Youtuberów. Można nawet powiedzieć, że często jest wręcz przeciwnie. Ludzie chętnie wracają na kanały Youtuberów, na których co i rusz znajdują interesujące ich filmiki. Nawet jeśli co drugi zapisują na swoim dysku w formie mp3, to i tak będą wracać, aby móc je obejrzeć i odsłuchać w formie filmowej.

Youtube i zawarte tam materiały są tak samo łatwo dostępne dla każdego Internauty. Teraz mało kto wyobraża sobie Internet bez tej strony i jej wciąż rosnących zasobów. Jak to było w erze przed Youtube? Mało kto już pamięta. Czy komuś brakuje tych czasów? Raczej nie. To świetne miejsce łączące ludzi z całego świata i pozwalające na świetny sposób przekazu i swego rodzaju komunikacji.

Youtube tworzą ludzie dla ludzi i to jest najważniejsze.