Pierwsza Dzielnica, czyli nowe osiedle w Katowicach dla szukających silnych związków z miastem

Gdyby prześledzić oferty firm deweloperskich z okresu ostatnich 15 lat, to z pewnością znaleźlibyśmy co najmniej jeden wspólny mianownik. Byłaby nim obrzeżna lokalizacja nieruchomości. Inwestorzy mocno interesowali się terenami podmiejskimi oraz dzielnicami znacznie oddalonymi od centrum, ponieważ tego oczekiwali nabywcy mieszkań, chcący uciec od miejskiego zgiełku, smogu, korków. Niestety, bardzo często okazywało się, że trafiali z deszczu pod rynnę. Stąd od pewnego czasu obserwujemy rozwój odwrotnego trendu i znaczący wzrost zainteresowania mieszkaniami zlokalizowanymi w bezpośredniej bliskości centrum aglomeracji. Przykładem takiej inwestycji jest nowe osiedle w Katowicach – Pierwsza Dzielnica. Komu ten adres szczególnie przypadnie do gustu?

Kilka słów o nowej inwestycji mieszkaniowej w Katowicach

Pierwsza Dzielnica to najnowszy projekt w portfolio renomowanej firmy deweloperskiej TDJ Estate, która ma na swoim koncie kilka interesujących realizacji zarówno w Katowicach, jak i w innych miejscowościach na terenie Górnego Śląska. Do tej pory deweloper specjalizował się w budowie osiedli mieszkaniowych zlokalizowanych na terenach zielonych, blisko natury, ale dobrze skomunikowanych ze ścisłymi centrami aglomeracji miejskich.

Deweloper dostrzegł jednak, że coraz większa grupa nabywców nowych mieszkań oczekuje czegoś zupełnie innego. Dotyczy to zwłaszcza młodych ludzi oraz osób o ustabilizowanej sytuacji zawodowej, które chcą żyć w miejscu idealnie wpisującym się w ich aktywny rytm życia. Tacy inwestorzy nie są zainteresowani zakupem mieszkania na wsi czy w dzielnicy obrzeżnej, ponieważ są mocno związani z miejską infrastrukturą, chcą z niej korzystać pełnymi garściami, a często też mają fatalne doświadczenia związane z życiem z dala od centrum.

Pierwsza Dzielnica to zespół mieszkaniowy zlokalizowany w katowickim śródmieściu, w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Koszutka. Mieszkania przy Góreckiego to bardzo dobry kompromis pomiędzy ceną nieruchomości, bliskością centrum, a kameralnością oraz swobodą. Z jednej strony mieszkańcy mają zapewniony łatwy dostęp do wszystkich miejskich wygód, a z drugiej nie będą narażeni na życie w hałasie. Ideą, jaka przyświecała projektantom Pierwszej Dzielnicy jest unikalne połączenie klimatu wielkiego miasta z rodzinnym charakterem nieruchomości.

Głównym atutem tej nowej inwestycji mieszkaniowej w Katowicach jest świetne położenie, ale to niejedyny powód, dla którego Pierwsza Dzielnica budzi tak duże zainteresowanie na górnośląskim rynku. Warto tutaj wspomnieć o bardzo efektownym, nowoczesnym projekcie architektonicznym oraz o znakomitej funkcjonalności osiedla – na jego terenie znajdzie się między innymi bawialnia, strefa coworkingową, podziemny parking, a w bezpośredniej bliskości znajdują się liczne tereny rekreacyjne.

Lokalizacja: najważniejsze kryterium wyboru mieszkania

Nic tak dobrze nie świadczy o poprawiającej się sytuacji ekonomicznej Polaków, jak zmieniające się preferencje przy zakupie nowego mieszkania. Jeszcze do niedawna absolutnie podstawowym kryterium była cena nieruchomości – mnóstwo osób decydowało się na dane mieszkanie tylko dlatego, że było je na nie stać, niekoniecznie zwracając uwagę na takie kwestie, jak lokalizacja, sąsiedztwo, okoliczna infrastruktura. To się powoli zmienia.

Pierwsza Dzielnica jest nowym osiedlem w Katowicach przeznaczonym dla bardzo świadomych nabywców. Takich, którzy dokładnie wiedzą, czego oczekują od swojego mieszkania, a przede wszystkim skupiają się na wyborze odpowiedniej lokalizacji. Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które z różnych przyczyn nie wyobrażają sobie zamieszkania w dzielnicach obrzeżnych, a tym bardziej na terenach podmiejskich. Chcą mieć bowiem bezproblemowy dostęp do wszystkich atutów wielkiego miasta, w tym świetnie rozwiniętej sieci komunikacji publicznej, ścieżek rowerowych, restauracji, pubów, klubów, ośrodków kultury, placówek oświatowych, sklepów, galerii handlowych, aptek etc.

Korzyści wynikające z zamieszkania w bezpośredniej bliskości centrum Katowic docenią nie tylko single czy bezdzietne pary, ale także seniorzy, a przede wszystkim rodziny z dziećmi. Skończą się dla nich uciążliwe dojazdy do szkół, nerwowe poszukiwanie miejsc w przedszkolach i żłobkach, przebijanie się przez korki, byle tylko móc zrobić zakupy spożywcze czy dowieźć dziecko na zajęcia dodatkowe, wieczorne powroty do domu na resztach sił itd.

Te życiowe, dobrze znane wielu z nas argumenty, są głównym motorem napędowym sprzedaży mieszkań w centralnych dzielnicach. Deweloperzy w ostatnich latach nieco zaniedbali tereny śródmiejskie, ale stopniowo tam wracają, aby odpowiedzieć na potrzeby rynku. Przykład Pierwszej Dzielnicy pokazuje ponadto, że ekskluzywne mieszkania w Katowicach wcale nie są propozycją tylko dla majętnych osób czy inwestorów szukających nieruchomości na cele komercyjne. Przede wszystkim jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą, aby mieszkanie narzucało im jakiekolwiek ograniczenia czy zmuszało ich do zmiany życiowych nawyków.

Zakończenie budowy osiedla Pierwsza Dzielnica planowane jest na III kwartał 2021 roku. Biuro sprzedaży mieści się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla 1. Szczegóły na temat inwestycji można znaleźć także na stronie internetowej www.pierwszadzielnica.pl.