Pielęgnacja męskich dłoni – jak o nie dbać?

Mężczyźni coraz częściej zwracają uwagę na kondycję swoich dłoni. Obecnie przestaje się ona ograniczać tylko i wyłącznie do używania mydła, obcinania paznokci na krótko i noszenia zimą rękawiczek. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, mają świadomość tego, że dłonie często są wizytówką człowieka. Jak zatem dbać o męskie dłonie?

Higiena i ochrona

Podstawą zadbanych dłoni prawdziwego mężczyzny jest ich odpowiednia higiena. Przed każdym posiłkiem, po każdorazowej wizycie w toalecie czy na świeżym powietrzu, powinno się umyć ręce, przede wszystkim ze względu na zarazki i bakterie, które bardzo często na dłoniach się gromadzą. Należy również pamiętać o podstawowej ochronie – jest to bardzo ważne, szczególnie jeżeli chce się dbać o to, aby skóra dłoni była miła w dotyku i elastyczna, a ponadto nie wysuszała się. Rękawiczki nie chronią tylko i wyłącznie przed mrozem i śniegiem – powinny również osłaniać przed wiatrem i uszkodzeniami mechanicznymi, dlatego warto ich używać nie tylko zimą, ale też i jesienią, kiedy temperatury zaczynają być niższe. Należy również pamiętać o tym, aby stosować odpowiednie rękawiczki ochronne, kiedy dłonie będą miały kontakt z detergentami. Wprawdzie nie jest to wygodne, jednak lepiej zapobiegać niż później leczyć dłonie całymi tygodniami z nieestetycznych zadrapań.

Kosmetyki i pielęgnacja nie tylko dla kobiet

Mężczyźni coraz częściej sięgają po kosmetyki do rąk. Wynika to z faktu, że chcą posiadać dłonie, które będą się odpowiednio prezentować oraz jednocześnie pozostaną miłe w dotyku. Należy jednak pamiętać, że czasami kremy odpowiednie dla kobiecej skóry nie zawsze są dobre dla mężczyzn i odwrotnie. Wynika to zarówno z budowy, jak i cech naskórka, a ponadto z nawilżenia całego organizmu. Dlatego coraz częściej pojawiają się na rynku kremy do rąk dedykowane mężczyznom. W gabinetach kosmetycznych również można już spotkać panów korzystających z manicure lub zabiegów SPA na dłonie. Odpowiednia pielęgnacja oraz dobranie kosmetyków, a także oddanie się w ręce specjalistów, jest bardzo wygodnie, a przy tym przyjemne. Dodatkowo manicure wykonany w salonie daje pewność, że dłonie będą odpowiednio odżywione i zadbane, a paznokcie zostaną obcięte w sposób jednolity i bez żadnych uszkodzeń oraz potraktowane odpowiednimi kosmetykami i odżywkami.

Zadbane dłonie wpływają również na odbiór danej osoby. Podajemy je podczas przywitania, gestykulujemy nimi, a często stanowią nasze podstawowe narzędzie pracy. Dlatego coraz więcej mężczyzn, od przedstawicieli handlowych, po dyrektorów, korzysta z manicure oraz zwraca uwagę na kondycję swoich rąk.

Artykuł przygotowany przy współpracy z http://salon.cece.pl/