Ogród z basenem – jak urządzić domową strefę wypoczynku?

Piękny, funkcjonalny ogród to marzenie każdego z nas. Wszyscy chcielibyśmy cieszyć oczy piękną, zieloną roślinnością bujnie kwitnącą pod oknami kuchni czy salonu, a także cieszyć się z możliwości, które daje prywatny ogród dostosowany do potrzeb i oczekiwań domowników. Mały plac zabaw, duży taras z ogromnym parasolem zainstalowanym dla ochrony przed słońcem, praktyczna szopka na narzędzia ogrodnicze i hamak dla amatora popołudniowych drzemek na świeżym powietrzu…? To fenomenalne propozycje, które warto poszerzyć o jeszcze jeden pomysł – basen ogrodowy dopasowany do rozmiarów i powierzchni przestrzeni przydomowej.

Jeśli masz malutki ogród…

…możesz zdecydować się na jeden z najmniejszych dostępnych na rynku rozmiarów (około pięciu metrów długości, trzy metry szerokości i półtora metra głębokości). W każdym razie lepiej zainstalować basen ogrodowy niż dmuchany – wersja ogrodowa jest solidniejsza, trwała, odporna na warunki atmosferyczne, długoletnia i przede wszystkim bardzo efektowna – pięknie prezentuje się w ogrodzie pod domem, dodając przestrzeni odrobiny elegancji, a nawet nutkę luksusu.

Jeśli masz nieco więcej miejsca…

Zdecyduj się na większy basen – taki, w którym zmieści się cała rodzina. Do najpopularniejszych wymiarów na rynku należą podłużne baseny, które mają ok. dziesięciu metrów długości, cztery metry szerokości i ponad półtora metra głębokości. To modele, które należą do najczęściej wybieranych, ale nie musisz się nimi sugerować. Dużym plusem tego rozwiązania jest to, że każdy basen ogrodowy może być inny, w stu procentach dostosowany do potrzeb i oczekiwań użytkowników oraz ogrodu. Już dziś pomyśl o tym fenomenalnym rozwiązaniu, zaoszczędź na biletach do pływalni miejskiej i zapewnij swojej rodzinie odpoczynek nad wodą we własnym ogrodzie! Twoje dzieci będą zachwycone i z pewnością nie będą posiadać się z radości.

Jak podnieść funkcjonalność basenu?

Aby korzystanie z własnego basenu było jeszcze bardziej funkcjonalne, warto zatroszczyć się o solidne, profesjonalne zadaszenie basenowe, dzięki czemu Ty i Twoja rodzina będziecie mieli niczym nieograniczony dostęp do basenu w każdych warunkach atmosferycznych. Jeśli marzyłeś kiedykolwiek o tym, aby zażyć kąpieli podczas deszczu, masz wyjątkową okazję, aby wcielić marzenia w rzeczywistość… Zadaszając ogrodowy basen, będziesz mógł korzystać z niego nie tylko latem, ale i poza sezonem. To jednak nie wszystko! To rozwiązanie ma mnóstwo innych atutów.

Bez zadaszenia ani rusz

Zadaszenie basenowe nie jest konieczne, ale niezwykle praktyczne! Efektywnie chroni basen przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami – opadającymi liśćmi czy latającymi dookoła owadami, a chyba nikt nie lubi kąpać się w towarzystwie much. Ponadto takie nakrycie basenowe jest formą zabezpieczenia przed malutkimi dziećmi, które jeszcze nie potrafią pływać, a także ciekawskimi zwierzątkami. Dzięki zadaszeniu można odczuwalnie zminimalizować zużycie energii, która zapewnia optymalną temperaturę wody, a jednocześnie unikamy utraty ciepła. Basen ogrzewa się szybciej, można z niego korzystać poza sezonem, zmniejszamy zużycie chemii basenowej i cieszymy się swoją ogrodową przestrzenią

relaksu!