Nowoczesna medycyna estetyczna a wygląd

Wiele osób uważa swoje ciało za niedoskonałe. Czasami tłuszczyk znajduje się nie w tym miejscu, w którym jest potrzebny, do tego dochodzi cellulit, blizny. Nie ma właściwie osoby, która gdyby mogła, nie chciałaby czegoś w sobie poprawić. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Odjąć tam, gdzie jest za dużo

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej jest modelowanie sylwetki. Polega ono na usunięciu tkanki tłuszczowej z miejsc niepożądanych. Często zdarza się, że mimo ćwiczeń i restrykcyjnych diet waga nie spada. W takich przypadkach najczęściej stosuje się lipolizy chemiczne lub laserowe oraz ultradźwięki. To właśnie te ostatnie najmniej ingerują w organizm, podczas kiedy lipolizy rozbijają błonę tkanki tłuszczowej przez wprowadzenie igłami odpowiednich preparatów lub laserów. Tłuszcz jednak nie znika natychmiastowo. Musi on zostać wydalony przez organizm w sposób naturalny, przez co obciążona jest wątroba. Lekarze zalecają więc, aby zarówno przed, jak i po zabiegu stosować niskotłuszczową dietę.

Dodać i wygładzić, tam, gdzie jest za mało

Lipoliza chemiczna jest również używana do poprawy wyglądu twarzy, głównie w zakresie jej kształtu (poprawienie owalu lub likwidacja drugiego podbródka), chociaż nie tylko. Wraz z upływem czasu, na twarzy pojawiają się zmarszczki, które nie zawsze są pożądane i akceptowane. W takich przypadkach, oferowanym przez medycynę estetyczną rozwiązaniem jest botoks, kwas hialuronowy oraz dermapen. Nie da się ukryć, że wprowadzenie toksyny botulinowej jest najbardziej inwazyjne, jeżeli chodzi o wprowadzenie nowej substancji do organizmu. Kwas hialuronowy jest opcją bardziej naturalną i to on najczęściej jest zalecany do usuwania zmarszczek, ponieważ wraz z kolagenem powoduje najmniej powikłań. Najbezpieczniejszym sposobem na spłycenie zmarszczek jest jednak dermapen, który poprzez utworzenie mikro urazów na skórze aktywuje ją do samoregeneracji. U pacjentów po 40 roku życia, celem spłycenia zmarszczek, często stosuje się więcej niż jeden rodzaj zabiegu jednocześnie.

Medycyna estetyczna z jednej strony jest ingerencją w ludzki organizm, jednak z drugiej wpływa pozytywnie na psychikę, dając oczekiwane efekty. Do każdego zabiegu należy jednak wybrać dobrego lekarza. Jest to możliwe między innymi za pośrednictwem strony internetowej tourmedica.pl.