Najpopularniejsze kierunki podróży z Balic dla miłośników białego szaleństwa

Zima w tym roku nie rozpieszczała nas pod względem ilości śniegu. Na szczęście sezon białego szaleństwa u naszych sąsiadów trwa nawet do maja. Jeśli kochasz narty lub snowboard, to możesz jeszcze poszaleć na stokach. Gdzie najczęściej latają z Balic miłośnicy zimowych sportów?

Z Balic bezpośrednio do najbardziej popularnych miejsc zimowego szaleństwa nie dolecimy, ale dzięki szerokiej ofercie tanich lotów, możemy wybrać się na tanią wyprawę w okolice położone zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od centrów narciarskich. Wystarczy dokupić bilet na autobus bądź wynająć samochód, by za naprawdę nieduże pieniądze móc znaleźć się w narciarskich i snowboardowych rajach.

Z Mediolanu w Dolomity

Za zaledwie 39 euro w obie strony można dostać się z Bergamo w Dolomity autobusem (np. Terravision).  Na miejscu czeka nas kilkanaście ośrodków narciarskich o bardzo zróżnicowanym poziomie tras. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Najbardziej znana w tym rejonie dolina to Val di Fiemme. W jej skład wchodzi aż 5 ośrodków narciarskich, które łącznie dają ponad 140 km tras. Dolina znana jest również z doskonałego przygotowania całej infrastruktury na przyjęcie narciarzy. Liczne restauracje, małe puby, sklepiki i cała baza noclegowa sprawią, że wyjazd w Dolomity będzie niezapomnianym przeżyciem.

Jeśli zabierasz ze sobą w podróż narty lub snowboard, pamiętaj, aby – zanim wsiądziesz do samochodu – zarezerwować parking Balice, by móc bez problemu pozostawić samochód na czas wypoczynku. Jadąc w tzw. ciemno, możesz się niemile zaskoczyć.

Alpy francuskie z Lyonu lub Genewy

EasyJetem można dolecieć z Balic do Lyonu, a stamtąd już tylko 240 km dzieli nas od słynnego Chamonix-Mont-Blanc, do którego dojechać można wynajętym samochodem bądź busem. Jeszcze bliżej (bo zaledwie 80 km) jest do Chamonix z Genewy (do której również dolecimy EasyJetem).

Chamonix to jeden z najbardziej znanych regionów narciarskich. Każdy narciarz przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić podnóże Mont Blanc, zwłaszcza że w sezonie zimowym, poza stokami, na miłośników białego szaleństwa czekają też inne liczne atrakcje – koncerty, festyny i imprezy.

Z Monachium do Tyrolu

Lufthansą lub LOTem dostaniemy się z Balic do Monachium. A stamtąd już tylko 160 km dzieli nas od południowego Tyrolu – idealnego miejsca dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. Najbardziej popularną destynacją w Tyrolu jest Ortler Skiarena – aż 15 stacji narciarskich, a każda z wieloma kilometrami tras. Do tego wszystkie połączone ze sobą jednym skipassem.

Tyrol to świetna destynacja dla wielbicieli lodowców, na których uprawiać narciarstwo można praktycznie przez cały rok. Na tyrolskich stokach spotykają się miłośnicy nart i snowbordu o wszystkich poziomach zaawansowania.

Co ważne – koszt podróży w miesiącach wiosennych będzie niższy niż w samym środku sezonu.