Najmodniejsze trendy w tatuażu kontra tatuaże, których nie warto wybierać

Coraz więcej osób marzy o posiadaniu tatuażu. Na szczęście to marzenie, które można spełnić. Jednak na samym początku należy znaleźć odpowiednie studio tatuażu. Równie ważny jest wzór. I tutaj pojawia się pytanie: „co sobie wytatuować, by nie żałować”. My specjalnie dla Was postaramy się na nie odpowiedzieć. Zatem przedstawimy najmodniejsze trendy w tatuażu kontra tatuaże, których nie warto wybierać.

Czy warto wytatuować sobie imię ukochanej osoby?

W myśl zasady, że imię ukochanej osoby należy nosić w sercu, to tatuowanie go na skórze nie jest dobrym pomysłem. Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka, choćby co zrobić, gdy rozstaniemy się z tą osobą, a noszenie pamiątki po niej jest niezbyt dobrym sposobem na zapomnienie. Owszem zawsze możecie usunąć taki tatuaż, ale to bolesne i drogie. Jest jeszcze jedna opcja, a mianowicie możecie skreślić to imię i zdecydować się na wytatuowanie nowej sympatii, a jeżeli znowu wam się nie ułoży to zawsze możesz znowu powtórzyć całą pracę- oczywiście to ironia, albo wręcz sarkazm. Jednak jedno co jest pewne, to fakt, że tatuaże- imiona to zły pomysł. Walory estetyczne takich tatuaży są żadne, a problemy co zrobić z takim „dziełem sztuki” możecie mieć duże, szczególnie gdy aktualna dziewczyna zobaczy wasz tatuaż z imieniem dawnej sympatii. Zatem nie polecamy.

Tatuaże na kości ogonowej – kit, a nigdy hit

Chyba nikt nigdy nie widział dobrze wyglądającego się tatuażu na kości ogonowej. Cóż to miejsce niebyt dobrze prezentuje się wytatuowane, a i postronni niekoniecznie mają ochotę oglądać tatuaże i dodatkowo wystające stringi. Niezależnie, na jaki tatuaż byście się zdecydowali i jak świetnie zostałby wykonany to zawsze będzie on wyglądać delikatnie mówiąc tandetnie. Zatem tego miejsca na tatuaż Wam nie polecamy. Podobnie jak tatuaży w miejscu intymnym, gdzie już samo wykonanie nie należy do przyjemnych, a szczególnie, gdy do tego dojdzie, jakiś niezbyt ciekawy napis typu „własność…”, czy wzór strzałki. Nie, nie i jeszcze raz nie!

Tatuaże w obcym języku- czy to dobry wybór?

Obecnie bardzo modne są tatuaże-napisy w obcym języku. Są to zarówno maksymy, motta, cytaty. Takie tatuaże mogą być dobrym wyborem, pod warunkiem, że są dobrze wykonane, czyli bez błędu. Jeżeli więc nie znacie danego

języka to może nie warto go wybierać, no chyba, że macie zaufanego tatuażystę. Również napisy w języku polskim mogą być dobrym wyborem, ale tutaj również ma znaczenie sam napis i jego wartość, czyli np. fragment wiersza jest ok. Jeszcze kilka lat temu bardzo modne były tatuaże w języku chińskim, które niestety często miały błędy i takich tatuaży Wam nie polecamy, no chyba że chcecie chodzić z „kurczakiem curry”, bo niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, z tego co tak naprawdę mają wytatuowane. Trudno bowiem zauważyć błąd, jeżeli nie zna się kompletnie danego języka. Swoją drogą takie tatuaże są obecnie passe.

Na jaki tatuaż warto się zdecydować?

Oczywiście nigdy nie należy podejmować decyzji o posiadaniu tatuażu pod wpływem impulsu, czy mody. Zatem warto dokładnie się zastanowić. Otóż najlepiej mieć swój pomysł, albo przynajmniej jakiś zarys, zawsze też można poprosić o pomoc profesjonalistę. Istotne znaczenie ma także to, czy tatuaż, ma stanowić ozdobę, czym ma również wartość sentymentalną. Aktualnie bardzo modne są tatuaże, które nawiązują do stylu tradycyjnego, z początku XX wieku. Ciekawie prezentują się również tatuaże w stylu neo tradycyjnym, czy ilustracyjnym. Na to jak będzie prezentował się tatuaż ma wpływ także wiedza i umiejętności tatuażysty. Zatem musicie sobie zdawać sprawę, że zawsze należy wybierać tylko renomowany salon tatuażu, które zatrudnia tatuażystów artystów. Musicie również wiedzieć, że dobry tatuaż nie jest tanim tatuażem, zatem na ozdobach ciała nie można absolutnie oszczędzać.

Tatuaże stanowią dekorację Waszego ciała, ale jest to dekoracja na stałe. Zatem decyzja o ich posiadaniu musi być całkowicie przemyślana i nigdy nie pod wpływem impulsu. Nie polecamy Wam także tatuaży o symbolice plemiennej, czy też nader popularnych, acz mało gustownych łapaczy snów, czy skrzydeł. Takich tatuaży będziecie żałować na 100% już po krótkim czasie.