Najlepsze drewniane biurka dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Urządzanie dziecięcego pokoju bywa wyzwaniem, szczególnie gdy jest to niewielkie pomieszczenie. Obowiązkowym elementem jest oczywiście łóżko. Przyda się pojemna szafa na ubrania, regały czy skrzynie, które pomieszczą w sobie wszystkie zabawki malucha.

Gdy dziecko nieco podrośnie nadchodzi czas na zorganizowanie mu wygodnego miejsca do rysowania, układania konstrukcji z klocków czy nauki. Mowa oczywiście o komfortowym biurku i dopasowanym do niego krześle, aby dbać o postawę jego małego użytkownika. Jako, że obserwuje się silny trend na bycie eko, ogromnym powodzeniem cieszą się drewniane biurka dla dzieci.

Jakie biurko dla dziecka wybrać?

Niestety, w dużej mierze otacza nas plastik i różnego rodzaju tworzywa sztuczne, dlatego coraz częściej wybierając meble dla dzieci, rodzice stawiają na takie wykonane z ekologicznych surowców. Drewniane biurka dziecięce są nie tylko solidne, ale i nie przyciągają kurzu. Z tego właśnie powodu szczególnie polecane są dla dzieciaków zmagających się z astmą czy alergią. Kolejnym atutem jest fakt, że takie biurka po prostu znakomicie się prezentują, doskonale wpisując się w aranżację każdego wnętrza i nadając im ciepłego charakteru.

Warto zwrócić uwagę na funkcjonalność tego typu mebla. Dodatkowe szafki, szufladki czy blaty bardzo się przydadzą. Pomogą przechować wszelkie potrzebne szpargały (m.in ołówki, flamastry, kredki, bloki rysunkowe czy notesy) jak i optymalnie wykorzystać przestrzeń, co ma tym większe znaczenie im mniejszy jest dziecięcy pokój. Znakomicie sprawdzą się biurka typu sekretarzyk.

Drewniane biurka dla dzieci – jak o nie dbać?

Krok pierwszy to wybranie dobrej jakości biurka. Niska cena nie zawsze jest dobrym doradcą. Dopracowane w każdym calu meble drewniane jak wiadomo nie są tanie, ale jest to zakup na lata. Doskonale sprawdzą się m.in biurka wykonane z drewna sosnowego.

Uwaga – należy pamiętać, że drewno to materiał naturalny i będzie zmieniać swój wygląd z biegiem czasu, może ciemnieć, ulegać przebarwieniom. Można powiedzieć, że meble z drewna szlachetnieją z wiekiem. Co zrobić, aby mebel jak najdłużej był w świetnej formie? Przede wszystkim drewniane biurka dla dzieci warto ustawiać z dala od grzejnika. Jeżeli biurko ustawione jest w nasłonecznionym miejscu trzeba będzie się niestety liczyć z szybkim przebarwieniem się mebla.

Aby drewniane biurko długo zachowało  atrakcyjny wygląd, warto regularnie czyścić przy pomocy miękkiej ściereczki, suchej bądź delikatnie nawilżonej. Należy pamiętać, że wilgoć nie służy meblom drewnianym.

Prawidłowa postawa przede wszystkim

Odpowiednio dobrane biurko zadba o prawidłową postawę korzystającego z niego dziecka. Dziecko siedząc przy biurku powinno mieć proste plecy, ręce wsparte o blat. Dobór krzesła również ma znaczenie. Warto postawić na modele z regulowaną wysokością i podłokietnikami. Należy zwrócić uwagę, czy dziecko siedząc przy biurku, dotyka stopami podłogi. W żadnym wypadku stopy nie powinny „dyndać”. Rozwiązaniem może być specjalny podnóżek, który będzie się stosować do czasu aż dziecko podrośnie.